Bezpieczne etui na iPhone’a, które rozkłada się podczas upadku

Niemiecki student wymyślił „poduszkę powietrzną” ukrytą w etui telefonu – gadżet wykrywa kiedy smartfon upada i rozkłada specjalne sprężyny aby zapobiec uszkodzeniom.

etui „Handy-Airbag

Obudowa telefonu z aktywnym tłumieniem, opatentowana przez niemieckiego inżyniera Philipa Frenzela z Uniwersytetu Aalen w Niemczech, jest ciekawą alternatywą dla nieporęcznych futerałów, ale dodatkowo posiada sprytny system antystłuczeniowy.

Phillip nie jest fanem niewygodnych i grubych etui, więc zaprojektował własny system Active Dampening (AD), który jest znacznie cieńsza obudową z ukrytymi aktywnymi „sprężynowymi nóżkami”, które wysuwają się, gdy telefon spada, amortyzując urządzenie podczas upadku.

Wynalazek jest póki co tylko prototypem, ale AD skutecznie może wykryć, kiedy telefon upada i aktywuje się automatycznie w mgnieniu oka na bardzo małej wysokości. Taki patent jest skuteczny tylko na płaskich powierzchniach i nie uchroni urządzenia przed zadrapaniami jeśli upadnie niefortunnie na nierówne powierzchnie, na przykład na skały.

Przeczytaj także: Etui „Tesla” dla iPhone’a X zasilane energią słoneczną

Po ponownym podniesieniu telefonu wystarczy z powrotem złożyć sprężyny.

Istnieje wiele opcji, które skutecznie chronią telefony komórkowe przed uszkodzeniami – czy to wodą, pęknięciami, zadrapaniami czy czymś pośrednim. Ale te przypadki często mają swoją cenę: dodają urządzeniu dodatkowej wagi, i szpecą lub ukrywają design smartfona.

etui z „poduszką powietrzną” dla smartfona
etui z „poduszką powietrzną” dla smartfona

Obudowa Frenzela nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży, ale student uzyskał już patent i otrzymał nagrodę od Niemieckiego Towarzystwa Mechatroniki za jej stworzenie.

Oto film pokazujący, jak to działa, trzeba przyznać, że jest to bardzo imponujące!

źródła: Pre-View Online „Handy-Airbag” via Business Insider