Animowany serial „Rozczarowani” już 17 sierpnia na Netfliksie

Obejrzyj pierwszy zwiastun serialu animowanego Matta Groeninga opowiadającego o tarapatach, w które pakują się ostro pijąca księżniczka, jej zadziorny elfi towarzysz oraz jej prywatny demon.

Kadr z serialu „Disenchantment” (Rozczarowani), 17 sierpnia 2018 r. na Netflix
Kadr z serialu „Disenchantment” (Rozczarowani), 17 sierpnia 2018 r. na Netflix

W zeszłym roku Matt Groening ogłosił, że będzie pracował nad nową animowaną serią dla dorosłym pod tytułem „Rozczarowani” (oryg. tytuł Disenchantment), dla serwisu Netflix.

Jego seria animowana pt. Futurama była komediową opowieścią o science fiction, natomiast „Rozczarowani” prześmiewczą historią fantasy osadzoną w średniowieczu. Zwiastun otwarcie zapowiada serial jako umiejscowiony w przeszłości odpowiednik Futuramy i Simpsonsonów.

Przeczytaj także: Netflix i Telltale wspólnie stworzą grę opartą na „Stranger Things”

Serial „Rozczarowani” zabierze widzów w średniowieczny świat fantasy zwany Krainą Snów.

Kraina Snów z serialu „Rozczarowani” (screen)

Groszek jest ostro pijącą księżniczką, której będzie towarzyszyć dwóch bohaterów o imieniu Elfo (któremu głosu użyczy w oryginale aktora komediowy i nagrodzony Oscarem scenarzysta Nat Faxon) oraz demon Luci (z głosem aktora i prezentera telewizyjnego Erica Andre).

Obejrzyj polską wersję zwiastuna:

Zwiastun nawiązuje do znanych projektów Groeninga, ale sceneria i animacja wydaje się być bardziej skomplikowana, nowoczesny i generowana komputerowo, w przeciwieństwie do organicznych projektów The Simpsons i Futurama.

Netflix zamówił łącznie 20 odcinków serialu, a pierwszy 10-odcinkowy sezon rozpocznie się 17 sierpnia 2018 roku.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródła: The Verge via Netflix