Efekt surround teraz też dla Twoich oczu, dzięki Philips Hue Sync

Philips Hue Sync to oprogramowanie współpracujące z systemem Windows lub Mac, które pozwala na odkrycie zupełnie nowych, niezwykłych doznań kreowanych za pomocą światła –  dostępne jest już na całym świecie.

Philips Hue Sync

Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej poinformował o wprowadzeniu darmowej aplikacji Philips Hue Sync umożliwiającej idealną synchronizację oświetlenia Philips Hue z filmami, grami video i muzyką puszczanymi na komputerze. Nowe oprogramowanie jest kompatybilne z aplikacją Philips Hue i działa na wszystkich komputerach z systemem Windows 10 lub macOS (wersja Sierra lub późniejsza). 

Philips Hue w naturalny sposób intensyfikuje nasze wrażenia, gdy gramy na komputerze, oglądamy film lub słuchamy muzyki – pozwala na doświadczenie nieznanego dotąd poziomu immersji.

Wyobraź sobie, że grając w grę akcji, światło w pokoju odzwierciedla każdą eksplozję, którą widzisz na ekranie. Z kolei, gdy w filmie pojawia się zapierające dech w piersiach zachód  słońca Twój salon skąpany jest w tych samych fioletowo – pomarańczowo – żółtych barwach. Dzięki Hue Sync możesz czerpać jeszcze większą przyjemność ze słuchania muzyki, gdy światła w domu „tańczą” w rytm Twojego ulubionego utworu.

Przeczytaj także: Smart City od T‑Mobile już w Polsce

 „Na podstawie doświadczenia zgromadzonego przy pracy z programami pilotażowymi udoskonaliliśmy wykorzystanie światła do intensyfikacji wrażeń doznawanych podczas grania, słuchania muzyki i oglądania filmów. Hue Sync w unikalny sposób dostosowuje dynamiczne i zsynchronizowane efekty świetlne do aktywności wykonywanych na komputerze”, powiedział Jasper Vervoort, Head of Marketing and Product Management, Home Systems and Luminaires Signify. „Idziemy jeszcze o krok dalej podejmując współpracę z czołowymi firmami przemysłu rozrywkowego.  Podczas premierowego pokazu teledysku disnejowskiego zespołu DCappella można było podziwiać perfekcyjną synchronizację kolorowego wideo i oszałamiających możliwości Hue Sync”.

Wytwórnia Disney Music Group zsynchronizowała się z Hue jako pierwsza

Signify podjęła współpracę z Disney Music Group, aby zaprezentować możliwości Philips Hue Sync. Wszystko podczas wyczekiwanej premiery teledysku nowego zespołu DCappella. Grupa wykonała utwór „Immortals” z animowanego filmu Disneya, pt. „Wielka szóstka”, który został nagrodzony Oscarem®. Współpraca zaowocowała nowym klipem w technologii 360 stopni. Materiał wideo dostępny jest pod linkiem: Disney tunes with Philips Hue Sync in 360°.

„Niezmiernie cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem pracującym nad technologią Philips Hue Sync. Za pomocą wideo w technologii 360 stopni jesteśmy w stanie pokazać, jak światło może intensyfikować wrażenia muzyczne i wynieść je na jeszcze wyższy poziom. Zastosowana technologia podkreśla spektrum żywych kolorów wykorzystanych w klipie „Immortals” i jeszcze bardziej wysuwa na pierwszy plan niesamowite głosy, tworząc fenomenalne widowisko odbierane wszystkimi zmysłami – a już teraz możemy to wszystko przeżywać we własnym domu”, powiedział Rob Souriall, Vice President Global Partnership Marketing w Disney Music Group.

Prosta nawigacja

Panel sterowania aplikacji został zaprojektowany z myślą o zwykłym, codziennym użytkowaniu. Wystarczy wybrać tryb audio, video lub gaming. Za pomocą jednego przycisku możemy zsynchronizować oświetlenie z muzyką, filmem lub grą komputerową.

Wybierz poziom immersji, jaki chcesz uzyskać

W aplikacji dostępne są różne spersonalizowane ustawienia, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiednie efekty świetlne. To oczywiste, że nasze preferencje zmieniają się w zależności od nastroju czy okazji, dlatego Philips Hue Sync daje nam możliwość zmiany ustawień jasności i szybkości, z jaką zmienia się światło. Do wyboru są cztery tryby Subtle (delikatny), Moderate (umiarkowany), High (mocny) i Intense (intensywny). W trybie audio Philips Hue Sync pozwala wybrać różne palety barw, które doskonale pasują do poszczególnych gatunków muzycznych. Na przykład subtelne pastelowe kolory dobrze współgrają ze stylem ambient, natomiast bardziej jaskrawe i odważne odcienie lepiej pasują do muzyki rockowej lub dance.

Światła i aplikacja Philips Hue Sync

Możliwościami Philips Hue Sync można cieszyć się przy komputerze stacjonarnym i laptopie, ale też przed telewizorem, gdy wyświetlamy treści z komputera za pomocą AirPlay – w przypadku telewizorów Apple TV – Google Chromecast, Miracast czy też złącza HDMI.

Aplikacja do pobrania i więcej informacji o Philips Hue Sync znajdują się na stronie produktu.

źródło: informacja prasowa