Piękna koncepcja iPada Pro z Face ID i minimalnymi ramkami

Zobacz bardzo ciekawą koncepcję projektu nowego iPada Pro ze smukłą obudową pełnoekranowym zaokrąglonym wyświetlaczem oraz wielozadaniowością aplikacji na iPada.

Koncepcja iPada Pro (fot. Álvaro Pabesio)

Projektant Álvaro Pabesio, który stworzył już kiedyś całkiem przyzwoitą koncepcję systemu „macOS 11”, podzielił się właśnie swoją koncepcją iPada Pro. W swojej czystej wizji produktu Apple’a wykorzystał zaokrąglone narożniki znane z iPhone’a, Face ID, nową opcję wielozadaniowości dla aplikacji na iPadzie i wiele innych.

Widzieliśmy już kilka ciekawych renderów niemal pełnoekranowego iPada Pro, ale ta nowa koncepcja może być najpiękniejsza i najlepiej wykonana. Myślę, że wielu użytkowników iPada, chciałoby korzystać z takiego właśnie tabletu.

Zaczynając od prawie bezramkowego ekranu, ta koncepcja posiada 11,9-calowy wyświetlacz mieszczący się na tej samej powierzchni co obecny 10,5-calowy iPad Pro. Naturalnie, aby tak się stało, przycisk Home został wyrzucony podobnie jak w iPhone’ie X.

Zobacz także: Zobacz koncepty ePada, iPhone’a X RED oraz iPhone’a SE2

Jeśli chodzi o Face ID, Pabesio wyobraża sobie kamerę True Depth drugiej generacji, która oferuje ulepszone funkcje, takie jak rozpoznawanie czterech twarzy, rozpoznawanie poziome i większy zasięg.

Koncepcja iPada Pro z Face ID (fot. Álvaro Pabesio)
Koncepcja iPada Pro z Face ID (fot. Álvaro Pabesio)

Kolejnym ulepszeniem tej koncepcji są podwójne tylne kamery 12 MP, które po raz pierwszy przenoszą tryb portretu na iPada.

Koncepcja iPada Pro (fot. Álvaro Pabesio)

Na poniższym obrazku widzimy też coś, co wygląda jak szklana obudowa z tyłu, może odrobinę ciemniejsza od bieżącej gwiezdnej szarości iPhone’a X.

Koncepcja iPada Pro (fot. Álvaro Pabesio)

Innym godnym uwagi dodatkiem jest zręczna funkcja mutiltasking, która przenosi opcję pływających aplikacji z iPhone’a na iPada Pro.

Multitasking w koncepcji iPada Pro

Co myślisz o takiej wizji urządzenia? Podoba Ci się wygląd zaokrąglonych rogów na iPadzie? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej! Koniecznie sprawdź całą koncepcję na oficjalnej stronie internetowej projektu.

źródło: 9TO5Mac