Liczba użytkowników popularnych serwisów społecznościowych (czerwiec 2018)

Jeżeli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników, to na rynku social mediów wciąż dominuje Facebook – zobacz liczbę użytkowników w najpopularnieszych serwisach społecznościowych.

Kiedy Facebook wkraczał na giełdę na początku 2012 roku, firma określiła przejście na urządzenia mobilne jako jedno z największych zagrożeń dla jej przyszłego sukcesu. Jeśli przejście na komórki było rzeczywiście największym wyzwaniem w początkowej karierze Marka Zuckerberga jako dyrektora generalnego firmy wartej miliardy dolarów, to udało mu się to doskonale, i wciąż jest numerem jeden na rynku mediów społecznościowych i komunikatorów mobilnych.

Facebook nie tylko generuje większość swoich przychodów dzięki reklamom mobilnym, ale także posiada jedne z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Na początku tego tygodnia Instagram ogłosił, że ma obecnie ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, co czyni go czwartą platformą w portfolio Facebooka.

Patrząc na niektórych konkurentów Facebooka widać, że trudno jest im osiągnąć ten poziom adopcji. W związku z tym, że Twitter, Snapchat i Pinterest mają trudności z dotarciem do 500 milionów użytkowników, trudno jest sobie wyobrazić, by którykolwiek z nich osiągnął miliard.

Facebook dokłada wszelkich starań, aby zdominować platformy mobilne na całym świecie. W czwartek firma ogłosiła nowe środki walki z fałszywymi wiadomościami, aby po ostatnich skandalach odbudować zaufanie niektórych użytkowników.

Liczba użytkowników popularnych serwisów społecznościowych (czerwiec 2018)
Liczba użytkowników popularnych serwisów społecznościowych (czerwiec 2018)
  • Facebook: 2,196 mld
  • WhatsApp: 1,5 mld
  • Messenger: 1,3 mld
  • Instagram: 1 mld
  • Twitter: 336 mln
  • Pinterest: 200 mln
  • Snapchat: 191 mln

źródło: Statista – Facebook Dominates Social Media