GoCube, czyli nowe życie Kostki Rubika z Bluetoothem

Czy Kostka Rubika wymaga połączenia z Bluetoothem? Otóż GoCube wkracza z popularną łamigłówką w erę smartfonów dając kostce nowe życie!

GoCube – kostka Rubika z Bluetoothem

Kostka Rubika została wymyślona w 1974 roku, ale od tamtego czasu pojawiło się wiele wariantów klasycznej łamigłówki, z nowymi kształtami, rozmiarami, wymiarami i zasadniczo wszystkimi innymi modyfikacjami, które można było wymyślić w klasycznej układance.

Oczywiście wszystkie te modyfikacje nigdy nie zatrzymały wyobraźni wynalazców i prędzej czy później kostka musiała stać się inteligentnym urządzeniem (smart), które można podłączyć do smartfona i internetu… Tak powstał nowy projekt o nazwie GoCube – kostka Rubika z Bluetoothem – który ma właśnie swoją kampanię na Kickstarterze.

I chociaż GoCube nie jest niczym przełomowym, oto kilka ciekawych pomysłów, które spodobają się Wam w tej idei. Po pierwsze kostkę można podłączyć z aplikacja mobilną, która dokładnie śledzi i prezentuje ruchy wykonywane na fizycznym gadżecie. Można w ten sposób szybko nauczyć się układać kostkę Rubika i po tygodniach ćwiczeń osiągnąć poziom mistrzowski!

Przeczytaj także: Lucnt SRL1 to inteligentna lampa rowerowa dla smartrowerzystów

Z GoCube nauczysz się układać kostkę Rubika i będziesz rywalizować online z innymi pasjonatami!

A kiedy już nauczysz się perfekcyjnie i szybko układać kostkę GoCube, możesz poprawić swoje umiejętności, a także śledzić postępy i rywalizować ze znajomymi online. Dostępna jest nawet tabela online z rankingiem najlepszych układaczy!

Jest też bardziej zaawansowana wersja kostki GoCube Edge, która oferuje dokładniejsze śledzenie (do 0,001 sekundy, w porównaniu z dokładnością 0,25 sekundy w zwykłym modelu GoCube). Wersja Edge ma także bardziej zaawansowane statystyki dotyczące takich parametrów jak szybkość rotacji i możliwość zapisywania statystyk offline.

GoCube dostępny jest na Kickstarterze w cenie od 59 $ (ok. 220 zł) lub 79 $ (ok. 300 zł) za GoCube Edge. Biorąc pod uwagę, że zwykłe kostki Rubika niewyposażone w Bluetooth kosztują około 5 USD (20 zł), w tej zabawce resztę ceny płacisz za dodana technologię i grywalizację online.

Ale jeśli jesteś kimś, kto naprawdę pasjonuje się układaniem kostki Rubika, lub chcesz nauczyć się robic to perfekcyjnie, to GoCube może być ciekawym prezentem dla osób lubiących łamigłówki i gry logiczne.

Cechy i funkcje kostki GoCube
Cechy i funkcje kostki GoCube

Pierwszej partia kostek planowana jest na marzec 2019 roku. Należy pamiętać, że wsparcie projektu na Kickstarterze nie gwarantuje otrzymania oferowanego produktu, jeśli w finale nie dojdzie do realizacji projektu i zebrania odpowiednich funduszy, więc zamawiasz ją na własne ryzyko (podobnie jak w przypadku innych projektów crowdfundingowych).

źródło: The Verge via Kickstarter