Microsoft wydał „Microsoft News” – konkurenta dla Google News

Firma Microsoft oficjalnie wydała nową aplikację mobilną „Microsoft News” na iOS-a i Androida, chwaląc się, że jest to nowa forma „informowanie Cię w łatwy, elastyczny i godny zaufania sposób”.

Microsoft News - aplikacja mobilna na iOS i Android

Nowa aplikacja Microsoft News, jest aktualizacją starej aplikacji MSN na Androida i iOS-a.Microsoft najwyraźniej odchodzi od tego brandingu, starając się lepiej konkurować z Apple News i Google News, chociaż na stronie internetowej MSN, wciąż istnieje stara marka.

Redaktor naczelny Microsoft News Rob Bennett, wyjaśnia, że ​​nowe aplikacje mobilne umożliwiają subskrybowanie konkretnych tematów, takich jak finanse, fitness, sport i wiele innych. Dostępna jest również obsługa spersonalizowanych powiadomień push, tryb ciemny i obsługa widgetów.

  • nowe ulepszenia personalizacji, w tym możliwość dostosowywania zainteresowań do
  • aktualności w wiadomościach – takich jak wiadomości ze świata, finanse osobiste, fitness i wiele innych – i do wędrowania,
  • łatwa konfiguracja,
  • nowy ciemny motyw, umożliwiający lepsze czytanie w nocy,
  • uproszczony dostęp, dzięki płynnej integracji z widżetami iOS i Android,
  • ciągłe czytanie, zapewniające płynną obsługę treści,

Aplikacja Microsoft News pojawia się miesiąc po tym, jak Google wypuścił na system iOS aplikację opartą na sztucznej inteligencji „Google News. Obie są bezpośrednią konkurencją dla aplikacji Apple News, która niestety nie jest dostępna dla polskich użytkowników.

Aplikację mobilną Microsoft News możesz pobrać ze sklepu App Store i Google Play. Jeśli masz już zainstalowaną aplikację MSN/Bing News, Microsoft News jest dostępny jako aktualizacja tej aplikacji.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play