Konto Google jeszcze bardziej przejrzyste i konfigurowalne

Google udostępniło dzisiaj ulepszone Konto Google, z nowymi narzędziami ułatwiającymi nawigację po koncie użytkownika i podsumowaniem najważniejszych konfiguracji.

Kilka lat temu Google połączyło ustawienia prywatności i bezpieczeństwa Google w jednym miejscu, aby ułatwić wybór opcji, które są odpowiednie. Miliardy ludzi odwiedziły już swoje Konto Google, a ponad 20 milionów z nich robi to codziennie.

Dzisiaj Google udostępniło ulepszone Konto Google. Teraz zawiera ono nowe narzędzia ułatwiające nawigację po Waszym koncie użytkownika, lepiej widoczne powiadomienia o bezpieczeństwie i prywatności oraz szczegółowe podsumowania istotnych informacji związanych z Kontem Google, takich jak dane osobiste, urządzenia, metody płatności, zakupy, subskrypcje, rezerwacje i kontakty.

Nowe funkcje są dostępne już od dzisiaj dla wszystkich użytkowników systemu Android i zostaną wdrożone także na iOS-a oraz w przeglądarce internetowej jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także: Trendy Google mają teraz nowy wygląd i funkcje

Nowe sposoby, aby znaleźć to, czego potrzebujecie

Google dodało nowe funkcje do Konta Google, aby jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom przeglądanie i kontrolę tych danych. Udostępniono nową opcję wyszukiwania, która umożliwia odnalezienie ustawień i innych potrzebnych w danej chwili informacji np. w jaki sposób zmienić hasło.

Nowe Konto Google (Android)
Nowe Konto Google (Android)

Kiedy macie problem, ale nie do końca wiecie jak go rozwiązać, możecie wejść do nowej sekcji pomocy technicznej. Znajdziecie tam pomoc dotyczącą typowych zadań, takich jak zwiększenie dostępnego miejsca na koncie, oraz uzyskacie odpowiedzi od ekspertów ze społeczności.

Bardziej pomocne informacje na temat prywatności i bezpieczeństwa

Aby ułatwić zrozumienie jakie informacje znajdują się na Kontach Google i pomóc umiejętnie nimi zarządzać, wprowadzono nowy, intuicyjny wygląd Konta Google, który umożliwia łatwe przeglądanie ustawień prywatności.

Konto Google, bezpieczeństwo i aplikacje

Możecie teraz prosto odszukać opcję kontroli Waszej aktywności w sekcji „Dane i personalizacja”. Pozwala ona zdecydować, jakie rodzaje aktywności są zapisywane na koncie, tak aby Google działało dla Was jeszcze lepiej. Znajdziecie tam również niedawno zaktualizowaną usługę Sprawdzania Prywatności, która pomoże Wam w przeglądaniu ustawień dotyczących prywatności i wyjaśni, w jaki sposób kształtują one Wasze doświadczenia związane z usługami Google.

Więcej o zmianach przeczytacie na oficjalnym blogu Google Polska.