Pokémon Quest dostępny w przedsprzedaży na iOS-a i Androida

Gra mobilna Pokémon Quest jest dostępna w przedsprzedaży w sklepach z aplikacjami App Store i Google Play – a premiera zapowiedziana jest już na 28 czerwca 2018 r.

Pokémon Quest w przedsprzedaży

Pokémon Quest został niedawno zapowiedziany na E3 i został wówczas wydany także na Nintendo Switch. Zaskakująca konstrukcja, przyjazny interfejs dotykowy i gra casual collections oznaczają, że tytuł świetnie sprawdzi się na urządzeniach mobilnych.

Użytkownicy smartfonów będą mogli pobrać grę Pokémon Quest na smartfony z systemami Android i iOS już 28 czerwca 2018 r., a już teraz można dokonać wstępnej rejestracji w sklepach App Store i Google Play, aby otrzymać powiadomienie o dostępności.

Jeśli nie słyszałeś jeszcze o tej grze, to jest to oficjalny darmowy tytuł ze stajni Pokémonów, który odbiega od głównej serii gier RPG. Będziesz mógł zaprzyjaźnić się z Pokémonami w kształcie kostek, aby użyć ich w swoich bitwach, a także zbudować bazę i udekorować ją przedmiotami o tematyce Pokémonów.

Przeczytaj także: Pokémon GO Summer Tour 2018 zacznie się już 30 czerwca!

Co ciekawe, dane gry będą zapisywane tylko na lokalnym urządzeniu, choć będzie można utworzyć kopie zapasową danych w chmurze, ale brzmi to tak, jakby nie można było wykorzystać danych z konsoli przenośnej Nintendo Switch.

Oczywiście, zagorzali fani z niecierpliwością wyczekują mobilnej wersji Pokémon Quest. gra będzie dostępna za niecały tydzień, chociaż jestem pewien, że wiele osób wolałoby zobaczyć tradycyjną wersję RPG na smartfony– tymczasem Pokémon Quest powinien stanowić godną alternatywę, która spodoba się szerokiej publiczności.

Jest to prawdopodobnie najlepsza gra o Pokémonach, którą użytkownicy zobaczą od jakiegoś czasu, choć wątpię aby powtórzyła sukces Pokémon Go. Czasami trzeba się cieszyć tym co dostajemy…

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play