Pokémon Go z systemem wymian, prezentami i listą znajomych

Już w przyszłym tygodniu w grze mobilnej Pokémon Go wreszcie pojawi się możliwość wymiany pokemonów, dawania prezentów i dodawanie  znajomych do listy przyjaciół w grze.

Nowości w Pokemon GO (lato 2018)

Po dwóch latach od premiery, w grze Pokémon Go pojawi się możliwość wymiany stworków z przyjaciółmi. Ta funkcja zostanie dodana tego lata wraz z możliwością stworzenia listy przyjaciół.

Handel był sporą częścią pierwszych gier z Pokémonami od Nintendo na Game Boya. Nawet wtedy gracze mogli łączyć swoje konsole mobilne za pomocą kabla i wymieniać się stworkami, które złapali. Niantic obiecał dodać tę funkcję dla Pokémon Go, gdy tylko gra zadebiutowała w 2016 roku. W końcu nadszedł ten czas.

Gracze Pokémon Go będą mogli dodawać innych użytkowników do swojej listy znajomych za pomocą ich kodu trenera. Listy przyjaciół będą początkowo obsługiwać maksymalnie 200 osób, ale najprawdopodobniej ta liczba zwiększy się w kolejnych aktualizacjach.

Przyjaciół będzie można dodawać, tylko jeśli będziecie znajdować się w pobliżu, dopiero wtedy będzie można wymieniać się pokemonami. Trenerzy będą zdobywać cukierki pokemonów, które puszcza w obrót. Premia będzie rosła,  jeśli sprzedawane Pokémony zostaną złapane w miejscach odległych od siebie.

Lista znajomych w Pokemon GO
Lista znajomych w Pokemon GO

Aby zwiększać poziomy znajomości z innymi trenerami, można połączyć siły w walce w siłowniach i rajdach, a także wymienić prezenty – to kolejna funkcja, która pojawi się tego lata.

Poziomy znajomych w Pokemon GO
Poziomy znajomych w Pokemon GO

Gracze będą mogli zbierać prezenty z Pokéstopów, którymi następnie będą mogli dzielić z przyjaciółmi, a niektóre przedmioty będą dostępne tylko poprzez handel, na przykład nowe jajko, w którym znajduje się ekskluzywny Pokemon Alolan.

Handel/ wymiana pokemonów ze znajomymi w Pokemon GO
Handel/ wymiana pokemonów ze znajomymi w Pokemon GO

Nowe funkcje zaczną być wprowadzane pod koniec tego tygodnia i będą głównym tematem nadchodzącej letniego wydarzenia Pokémon GO Summer Tour 2018 , który rozpocznie się 30 czerwca w Dortmundzie w Niemczech.

źródło: Pokemon GO Live – Make Way for Friends, Trading, and Gifting in Pokémon GO!