Paysafecard nową metodą płatności w sklepie Google Play

Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym można płacić w sklepie Google Play za pomocą nowej globalnej metody płatności paysafecard.

Płatności paysafecard w sklepie Google Play

Firma Google wprowadza nową globalną metodę płatności w Sklepie Play – paysafecard – w Polscem która jest pierwszym krajem na świecie, w którym można płacić w Sklepie Play za jej pomocą.

Sześć lat temu Google uruchomiło Sklep Play i przez cały ten czas stara się, aby usługa była dostępna dla jak największej liczby użytkowników. Dlatego wprowadzono różne metody płatności w sklepie Google Play, takie jak karty podarunkowe Play albo możliwość obciążenia kwotą zakupu rachunku telefonicznego od operatora.

Żeby móc w pełni cieszyć się ulubionymi grami, wielu użytkowników decyduje się na upgrade postaci, kupno dodatkowej waluty obowiązującej w grze albo odblokowanie kolejnych poziomów. Są jednak gracze, którzy nie mają kart debetowych, ani kredytowych, albo po prostu nie chcą nimi płacić przez internet.

Teraz mogą oni skorzystać z paysafecard, metody płatności, która zdążyła zyskać popularność w społeczności graczy i z której już teraz korzysta rocznie ponad milion polskich użytkowników.

Przeczytaj także: Google Pay dostępne w przeglądarkach na komputerze i iOS-ie

Metoda płatności paysafecard dostępna jest już w 45 państwach i opiera się na przedpłacie online. W Polsce klienci mogą kupić vouchery paysafecard w ponad 48 tysiącach punktów w całym kraju, takich jak supermarkety, stacje benzynowe, poczta, kioski czy osiedlowe sklepiki. Najbliższy punkt sprzedaży voucherów można łatwo zlokalizować na stronie internetowej usługi albo w aplikacji mobilnej paysafecard. Co ważne, paysafecard jest dostępny dla każdego – użytkownicy nie potrzebują konta bankowego ani karty kredytowej, żeby z niego skorzystać

Jak płacić w sklepie Google Play za pomocą paysafecard?

Żeby po raz pierwszy zapłacić w Sklepie Google metodą paysafecard, trzeba:

  •  Za darmo założyć konto na stronie my.paysafecard.com, a następnie dodać my paysafecard jako metodę płatności w Sklepie Play i jednorazowo zalogować się w nim swoim loginem i hasłem my paysafecard.
  • Kupić paysafecard o wybranej wartości w najbliższym punkcie sprzedaży i wpisać 16-cyfrowy pin z vouchera na swoim koncie my paysafecard.
  • To wszystko – można już dokonywać zakupów w Sklepie Play.

Zobacz, jak płacić w sklepie Google Play za pomocą playsafecard:

Będziecie mogli płacić środkami ze swojego konta my paysafecard za wszystkie zakupy w Sklepie Play, niezależnie od tego, czy będą to gry, aplikacje, subskrypcje do aplikacji, muzyka, filmy czy książki. Wystarczy zalogować się tylko raz, na początku korzystania z usługi – potem do płacenia w Sklepie Play metodą my paysafecard wystarczy jedno kliknięcie.

Vouchery dostępne są w kwotach 20, 30, 50, 100 i 300 zł.

Więcej informacji znajdziesz na www.paysafecard.com/google.

źródło: informacja prasowa