Mechaniczna klawiatura Rymek, to świetny gadżet do urządzeń mobilnych

Wyglądająca jak maszyna do pisania mechaniczna klawiatura Rymek od KnewKey pozwoli zamienić Twojego smartfona lub iPada w retro gadżet z nowoczesnymi udogodnieniami.

Mechaniczna klawiatura retro Rymek od KnewKey (kolor czarny)
Mechaniczna klawiatura retro Rymek od KnewKey

Jedyną firmą, która wyraźnie skupia swoją uwagę na wyglądzie swoich klawiatur jest Apple, które nadaje swoim akcesoriom taki sam elegancki, nowoczesny, metaliczny wygląd jak komputerom.

Chociaż elegancki i nowoczesny jest fajny, projekty w stylu retro lub eklektycznym powracają, i można cieszyć się klasycznym wyglądem na swoim biurku bez wydawania dużych sum. Firma KnewKey, produkująca akcesoria mobilne i komputerowe, stworzyła klawiaturę Rymek, która wygląda absolutnie oszałamiająco. Ma nowoczesny styl, który będzie wyglądał dobrze w każdym domu, wśród nowoczesnych komputerów i urządzeń mobilnych.

Rymek to piękna klawiatura mechaniczna, która inspirowana była projektem starej maszyny do pisania. Jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych, czarnym oraz kremowobiałym kolorze z pomarańczowymi klawiszami.

Klawiatura Rymek wykonana jest z tworzywa sztucznego, co może zawieść tych, którzy mają nadzieję na ultrametaliczny dotyk staroświeckiej maszyny do pisania. Dzięki zastosowanym materiałom urządzenie jest łatwe do noszenia, metalowa konstrukcja sprawiłaby, że klawiatura byłaby zbyt ciężka, aby ją nosić.

Przeczytaj także: Klawiatury Azio Retro Classic inspirowane maszynami do pisania

Biała wersja klawiatury Rymek z pomarańczowymi klawiszami
Biała wersja klawiatury z pomarańczowymi klawiszami

Jak łatwo się domyślić, w przeciwieństwie do starej maszyny do pisania, Rymek łączy się z nowoczesnymi komputerem,i a nawet z tabletami lub smartfonemi. W przypadku urządzeń mobilnych producent pomyślał o specjalnej podstawce, która przytrzyma każdy tablet i telefon tuż przed naszymi oczami.

Przełącznik USB/Bluetooth w klawiaturze Rymek
Boczne pokrętło klawiatury służące do przełączania między USB i Bluetooth

Mechaniczna klawiatura Rymek jest bliższa maszynie do pisania niż zwykłej klawiaturze

Klawiaturę można podłączyć do komputera za pomocą kabla USB lub do urządzeń mobilnych za pomocą Bluetootha. Tablety są przytrzymywane przez mocowaną na zacisk podstawkę, która służyła w starych maszynach do pisania jako oparcie dla papieru. Boczny uchwyt umożliwia przełączanie się między trybem przewodowego USB dla komputera i Bluetooth dla urządzeń mobilnych. Klawisze są również podświetlane, co może dostarczać dodatkowych wrażeń w ciemności.

Koło, które służyło do podawania papieru w mechanizmie maszyny do pisania, to w tym przypadku gałka podgłaszania, która może również regulować jasność podświetlenia Rymka.

Ten gadżet występuje w dwóch wariantach, które różnią się od siebie. Opcja Cherry MX Blues ma bardziej mechaniczny charakter – głębokie naciśnięcie klawisza pozwala stwierdzić, że został prawidłowo naciśnięty. Opcja Cherry MX Brown ma bardziej miękki nacisk klawiszy, który nie wraca równie mocno jak w pierwszym modelu.

Tak słychać tę klawiaturę podczas pisania

Klawiaturę Rymek można już zamawiać w przedsprzedaży w serwisie Indiegogo w cenie od 99 dolarów. Pierwsze wysyłki planowane są na sierpień tego roku. Jest to bardzo dobra cena w porównaniu z konkurencyjnymi modelami tego typu akcesoriów. Jednak po etapie przedsprzedaży Rymek będzie kosztował już 199 dolarów!

Porównanie cen i specyfikacji popularnych mechanicznych klawiatur retro
Porównanie cen i specyfikacji popularnych mechanicznych klawiatur retro

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku większości kampanii crowdfundingowych, nie masz pewności, czy firma osiągnie cel i nie masz gwarancji, że urządzenie zostanie do Ciebie wysłane. Kupujesz i wspierasz na własne ryzyko.

źródło: Indiegogo via Business Insider