Nowy Messenger (170.0) na iOS-a ulega ciągłym awariom

Najnowsza aktualizacja komunikatora Facebook Messengera na urządzenia z systemem iOS powoduje ciągłe awarie aplikacji i co chwile się wyłącza – prawdopodobnie za chwile pojawi się poprawka eliminująca ten błąd.

Awaria aplikacji messenger na iOS-a
Awaria aplikacji messenger na iOS-a

Jeżeli nie aktualizowaliście jeszcze messengera na iPhone’ie lub iPadzie, to poczekajcie aż Facebook wyda nową poprawkę. Wczorajsza wersja Messengera 170.0 na urządzenia z systemem iOS jest po prostu popsuta.

Wiele osób zauważyło, że aplikacja często się zawiesza po najnowszej aktualizacji i powoduje ciągłe ponowne uruchomianie się aplikacji. Nie pomaga nawet usunięcie i zainstalowanie aplikacji od nowa, ponieważ błąd leży po stronie tej wersji. U mnie Messenger początkowo otwierał się dobrze, ale jeśli przeszedłem do niego z innej aplikacji i wróciłem, to zaczął pojawiać się czarny ekran główny iPhone’a i aplikacja się restartowała.

Stuknięcie w powiadomienia powoduje również natychmiastową awarię u niektórych użytkowników. Problem obecny jest pod systemem iOS na różnych modelach iPhone’a.

Przeczytaj także: Facebook rządzi na rynku komunikatorów

Facebook już wie o problemie i pracuje nad poprawką. Wersja 170.0 jest wydaniem, które zawiera błąd, ale do App Store’a została zgłoszona już wersja 170.1.Wersję aplikacji można zidentyfikować na karcie Uaktualnienia w sklepie App Store, klikając na więcej.

Wersja 170.0 aplikacji mobilnej Messenger na iOS-a
Wersja 170.0 aplikacji mobilnej Messenger na iOS-a

Unikaj zatem wersji 170.0 i zaktualizuj dopiero gdy pojawi się 170.1. Obecna wersja aplikacji zawiera błąd, choć po ponownym uruchomieniu appki nadal można rozmawiać ze znajomymi. Takie awarie się zdarzają, ale na szczęście firmy bardzo szybko reagują na nie, bowiem nie mogą sobie pozwolić na niezadowolenie użytkowników.

Aktualizacja: Facebook wydał aktualizację aplikacji Messenger 170.1, która eliminuje błąd powodujący restart i awarię komunikatora na urządzeniach z systemem iOS.

Aktualizacja Messengera (wersja 170.1)

Pobierz aplikację w sklepie App Store