Netflix i Telltale wspólnie stworzą grę opartą na „Stranger Things”

Netflix z „pewną taką nieśmiałością” wrzuca swój kultowy już tytuł serialu na rynek gier, na początek jako interaktywną zabawę w stylu Minecrafta na telewizorze.

Minecraft: Stanger Things (Netflix, Telltale)

Coś, na co warto było czekać: Guardians of the Galaxy, The Walking Dead, Game of Thrones, Batman, Telltale Games zrobiło wiele gier przygodowych opartych na słynnych filmach, serialach telewizyjnych czy komiksach. Teraz ujawniono, że do listy dołącza kolejny tytuł: Stranger Things od Netfliksa. Usługa streamingu wideo potwierdziła także, że ​​tej jesieni na stronę serwisu trafi interaktywna wersja gry Minecraft: Story Mode inspirowana serialem „Starnger Things”, we współpracy z Telltale.

Po pierwsze, jak donosi TechRadar, Netflix potwierdził, że projekt Stranger Things pojawi się na „konsole i komputery w późniejszym terminie”. Gra miała wystartować wraz z drugim sezonem serialu, ale została zepchnięta na dalszy plan. prawdopodobnie będzie przypominać serię Tell of the Game of Thrones – będzie osadzona w tym samym świecie co serial, ale z nowymi postaciami, choć czasami pojawią się znani już bohaterowie.

Dzięki Minecraft: Story Mode, Netflix wprowadzi wersję Telltale do niesamowicie popularnej gry budowlanej. Oparta na licencji seria interaktywnych narracji na podstawie 5 odcinków jest rozszerzeniem innych interaktywnych opowieści takich jak Stretch Armstrong: The Breakout, Puss in Book: Trapped in an Epic Tale oraz Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile.

W grach interaktywnych, gracze będą sterować za pomocą przycisków kierunkowych i przycisków wyboru na pilocie telewizora. TechRadar informuje, że już można zagrać w demo gry Minecraft: Story Mode.

Przeczytaj także: Nowa gra mobilna na podstawie serialu „Stranger Things”

Rzecznik prasowy serwisu Netflix podkreślił, że firma nie ma żadnych planów, aby wejść na rynek gier, a jedynie w istnienie szerokiego spektrum rozrywki. Gry stają się coraz bardziej filmowe, ale gigant streamingu postrzega to jako interaktywną opowieść narracyjną dotyczącą jego produkcji.

źródło: TechSpot – Netflix and Telltale team up for Stranger Things game