Apple pokazuje, jak wykorzystać iPhone’a X podczas Mundialu

Firma Apple udostępniła tematyczne poradniki wideo związane z Mundialem 2018, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości aparatu w iPhone’ie X.

Wideoporadniki Apple'a związane z Mundialem (fotografia na iPhone'ie X)

W samą porę na Mistrzostwa Świata FIFA World Cup 2018, Apple zadebiutowało z serią nowych samouczków o tematyce piłkarskiej dla użytkowników iPhone’a X. Na krótkich wideo firma z Cupertino, przybliża użytkownikom kilka tricków dotyczących fotografii na iPhonie.

Filmy obejmują fotografowanie z użyciem podświetlenia, robienie zdjęć panoramicznych, używanie trybu zdjęć seryjnych, wykonywanie zdjęć akcji i wiele innych. Wszystkie możesz obejrzeć poniżej.

Apple od dawna uważa fotografię jako jeden z największych zalet iPhone’a. Od kilku lat prowadzi kampanię reklamową „Shot on iPhone” prezentując niesamowite zdjęcia i filmy wykonane przez zwykłych ludzi. Kampania została wyróżniona podczas Outdoor Lions Cannes przez Juana Carlosa Ortiza jako „nie tylko świetny pomysł, [ale] zmieniający zasady w świecie fotografii”.

Apple również przyłączyło się do świętowania jednego z największych wydarzeń piłkarskich, publikując specjalne sekcje miedzy innymi w sklepie z aplikacjami App Store. Mimo, że zainteresowanie piłką w USA jest niszowe, turniej piłkarski jest bardzo szeroko obserwowany na całym świecie, co czyni go świetną okazją do promocji.

Przez najbliższy miesiąc redaktorzy App Store będą wyróżniać kolejne aplikacje i gry mobilne związane z Mistrzostwami Świata, podczas gdy będą one również pojawiać się w Apple News, aplikacji Apple’s Clips, a nawet w Siri.

Oto nowe „piłkarskie” samouczki od Apple’a:

źródło: YouTube Apple