Firefox 12 na urządzenia z systemem iOS z pobieraniem plików

Nowa wersja mobilnej przeglądarki internetowej Firefox 12 na iPhone’a i iPada pozwala teraz pobierać pliki, łatwiej wykonać synchronizację i zawiera wszystkie opcje zarządzania linkami w jednym miejscu.

Firefox 12 na urządzenia z systemem iOS

Firefox 12 na iOS-a jest już dostępny do pobrania i oferuje trzy nowe przydatne funkcje. Po pierwsze, przeglądarka umożliwia użytkownikom pobieranie plików, które można przeglądać w specjalnej sekcji w menu przeglądarki Firefox, w aplikacji Pliki firmy Apple lub w aplikacjach innych firm.

Dodano nowe funkcje zarządzania linkami, które zebrane są teraz w jednym miejscu. Można je znaleźć pod jedną pozycja w Menu, dzięki czemu można je otwierać, dodawać do zakładek, listy czytelni lub wysyłać na inne urządzenia podłączone do konta Firefox.

Uspójniono także mobilna wersję do wersji na inne urządzenia, na których używamy przeglądarki. W Firefoksie 12 ułatwiono synchronizację ustawień i przeglądania – wystarczy nacisnąć przycisk Menu w prawym dolnym rogu aplikacji, i wybrać pierwszą opcję synchronizacji urządzenia mobilnego z kontem.

Przeczytaj także: Najpopularniejsze przeglądarki internetowe w Polsce (kwiecień 2018)

Pobieranie plików w przeglądarce Firefox na iOS-a
Pobieranie plików w przeglądarce Firefox na iOS-a
Zarządzanie linkami (ulubionymi) oraz synchronizacja Firefoxa 12 na iOS-ie
Zarządzanie linkami (ulubionymi) oraz synchronizacja Firefoxa 12 na iOS-ie

W kwietniu Mozilla dodała sporo aktualizacji dla swojej przeglądarki Firefox na iOS-a, w tym możliwość przeciągania i upuszczania kart na iPadzie oraz włączanie domyślne Ochrony śledzenia. Firma ulepszyła także Firefoksa na komputery. W zeszłym roku wydano Firefox Quantum i obecnie testowane są kolejne funkcje dające użytkownikom większą kontrolę nad kolorami i teksturami w oknie przeglądarki.

źródło: Blog Mozilla