Helios Dream to pierwsza odpowiedź kin na serwisy streamingowe

Sieć kin Helios uruchamia Helios Dream – nowoczesne kameralne sale z rozkładanymi skórzanymi fotelami, dźwiękiem Dolby Atmos i obrazem w rozdzielczości 4K.

Helios Dream – nowy standard kina (rozkładane skórzane fotele, obraz 4K, dźwięk Dolby Atmos)
Helios Dream – nowy standard kina (rozkładane skórzane fotele, obraz 4K, dźwięk Dolby Atmos)

Żyjemy w czasach, w których nowości kinowe można obejrzeć już kilka miesięcy po premierzy, na wygodnej kanapie, fotelu w zaciszu domowym i na dobrej jakości sprzęcie. Kina muszą dostosować swoje standardy i muszą wymyślić jak przyciągnąć widza w cenie około 40 zł za bilet!

Serwisy streamingowe, takie jak Netflix, Showmax, HBO GO, Amazon Prime oferują mnóstwo własnych doskonałych treści, a niektóre z nich oferują także filmy, które w kinach miały swoje premiery zaledwie kilka miesięcy temu (np. Chili TV lub iTunes). Przyznam, że moja ostatnia wizyta w sieciowym warszawskim multipleksie coraz bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że wolę poczekać te kilka miesięcy i obejrzeć film we „własnym kinie”. Ale nie będę tutaj pisał co mi przeszkadza, jakie są plusy, jakie minusy…

Ważne jest jednak to, że kina muszą dostosować się także do czasów, zadbać o standard, przestrzeń prywatną widza i czystość. Jedną z takich prób jest nowy projekt jednej z sieci o nazwie Helios Dream.

Przeczytaj także: Netflix ma już 125 mln subskrybentów na świecie i rośnie w siłę!

Czym jest Helios Dream i dla kogo?

Siec kin otwarcie pisze, że Helios Dream to nowy koncept, który jest odpowiedzią na marzenie o kameralnej, komfortowej przestrzeni do oglądania filmów w fantastycznej jakości dźwięku i obrazu (czyt. prawie taką jak masz w domu). Na każdej z sal znajduje się jedynie 50 miejsc, więc osoby stroniące od masowych imprez powinny to znieść.

Są to sale kinowe ze skórzanymi fotelami z elektryczną regulacją siedzeń, obrazem w rozdzielczości 4K i dźwiękiem Dolby Atmos. Wyróżniają się nowoczesnym designem i wyznaczają nowe standardy odbioru filmu w kinie.

Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby rozsiąść się w kinie tak, jak na domowej kanapie? Teraz możesz to zrobić dzięki naszym superwygodnym, rozkładanym fotelom. Sam decydujesz jak ustawić fotel za pomocą dwóch przycisków umieszczonych z prawej strony fotela. Nie chcesz trzymać w rękach napoju bądź kubka z popcornem przez cały seans? Wrzuć je do holderów umieszczonych w podłokietnikach.

Zdjęcie sali, rozkładane fotele (Helios Dream w Gdańsku)
Zdjęcie sali, rozkładane fotele (Helios Dream w Gdańsku)

Wyjątkowy system dźwiękowy Dolby Atmos (emisje filmów w tej technologii są oznaczane w repertuarze kina) ma przenieść widzów w centrum akcji, dzięki kilkudziesięciu niezależnym ścieżkom audio rozsyłanym do głośników rozmieszczonych nie tylko dookoła sali kinowej, ale także na jej suficie. Dodatkowe kanały dźwiękowe pozwalają precyzyjnie umiejscawiać efekty audio w przestrzeni sali kinowej tworząc trójwymiarową głębię dźwięku.

Takich efektów dźwiękowych na próżno szukać w domowych salonach – jest to zatem jeden z elementów, który ma na ściągnąć z „domowej kanapy” na filmy do kina.

Elementy rozkładanego fotela kinowego w Helios Dream
Elementy rozkładanego fotela kinowego

Sieć Helios wyposażyła sale Dream w nowoczesne projektory firmy Christie, które są przystosowane wyświetlania filmów w wysokiej rozdzielczości 4K, dających wyjątkowo realistyczny, nasycony bogactwem żywych kolorów obraz. Projektory posiadają także system trójwymiarowej projekcji obrazu w systemie DepthQ 3D.

Za bilet na seans w sali Dream zapłacimy jedynie 5 zł więcej od regularnej ceny biletu. Nie miałem jeszcze okazji To komfort na który stać każdego kinomana.

Gdzie można pójść na seans do Helios Dream?

Pierwsze dwie sale Helios Dream znajdują się w nowym multipleksie kina w Forum Gdańsk – kompleksie handlowo-rozrywkowym w centrum miasta. Helios otwiera kolejne kina, między innymi zapowiedziane na koniec tego roku pierwsze kino w Warszawie – liczę, że będzie to nowy standard!

Helios Dream - kreacja reklamowa, wykorzystywana w kampanii
Kreacja reklamowa, wykorzystywana w kampanii

Nowy koncept Helios Dream promowany jest w najnowszej kampanii na nośnikach reklamy zewnętrznej, w internecie (media społecznościowe), w prasie oraz w radiu. Działania zostały zaplanowane przez dział marketingu sieci kin Helios.

źródło: fot. WirtualneMedia via Helios – Poznaj nasze najnowocześniejsze sale!