Xiaomi Mi MIX 2S dostępny w Polsce od 8 czerwca!

Od piątku 8 czerwca smartfon Mi MIX 2S z procesorem Qualcomm Snapdragon 845 będzie dostępny w Polsce. Urządzenie wyposażone jest również w  podwójny aparat fotograficzny 12 MP z technologią AI.

Biały i czarny Xiaomi Mi MIX 2S

Unikalne elementy designu smartfonów serii Mi MIX otrzymały prestiżowe nagrody za wzornictwo w czterech konkursach: IDEA, IF, Red dot i Good Design. Ponadto urządzenia zostały docenione przez National Design Museum w Finlandii, Centrum Pompidou we Francji czy Die Neue Sammlung w Niemczech, a w niektórych z nich zostały włączone do stałej ekspozycji.

Model Mi MIX 2S jest wyposażony w ceramiczny panel tylny z czterema zaoblonymi krawędziami, które przechodzą płynnie w ramkę aluminiową. Ekran o przekątnej 5.99” z funkcją pełnoekranowego wyświetlania działa w rozdzielczości FHD (2160 x 1080).

Przeczytaj także: Xiaomi Mi 8 to wierna chińska kopia iPhone’a X

Podwójny aparat fotograficzny 12MP + 12MP z technologią Dual Pixel

Aparat Mi MIX 2S wykorzystuje czujnik Sony IMX363 o rozmiarze pojedynczego piksela 1,4 μm, zbierając więcej światła i podnosząc jakość zdjęć w warunkach słabego oświetlenia i wykonywanych pod światło. Dużą szybkość ustawienia ostrości gwarantuje czujnik wykorzystujący technologię Dual Pixel, po raz pierwszy zastosowaną w wysokiej klasy cyfrowych lustrzankach, oraz dwie fotodiody w każdym pikselu, które mierzą ilość docierającego do niego światła. Serwis DxOMark, wiodące i cenione źródło w branży pomiarów i oceny jakości obrazu aparatów i obiektywów, wystawiło Mi MIX 2S ocenę 101, co jest drugim najwyższym wynikiem w historii aparatu stosowanego w smartfonie.

Dzięki funkcji inteligentnego rozpoznawania otoczenia, aparat może zoptymalizować obraz po zrobieniu zdjęcia, np. zidentyfikować zdjęcie slajdu i wyostrzyć na nim tekst, by był lepiej widoczny nawet po przybliżeniu. Natomiast dzięki funkcji samouczenia się, Mi MIX 2S jest w stanie poprawnie odróżnić przedmiot od tła, na którym się znajduje i odpowiednio je rozmyć. Użytkownicy mogą też dodać do zdjęć robionych w trybie portretowym sześć efektów zdjęciowych, w tym dynamiczny efekt rozmycia tła. Można go nawet osiągnąć robiąc selfie przednim aparatem (5 MP).

Zobacz recenzję serwisu Komputer Świat, czy warto kupić Xiaomi Mi MIX 2S?

Mi MIX 2S z procesorem Qualcomm Snapdragon 845

Mi MIX 2S jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 845, stworzony przy użyciu procesu technologicznego klasy 10nm. Nowe rdzenie Kryo 385 o taktowaniu do 2.8GHz działają o 30% wydajniej niż te poprzedniej generacji. Qualcomm Snapdragon 845 ma również nowy procesor graficzny Adreno 630, który wyróżnia się zwiększoną o 30% wydajnością, pobierając przy tym nawet do 30% mniej energii. Qualcomm Snapdragon 845 oparty jest na technologii inteligentnego przetwarzania danych, która zapewnia nawet trzy razy lepszą wydajność tej funkcji w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji.

Dzięki 6 GB pamięci DRAM oraz pojemności 128 GB, Mi MIX 2S może płynnie pracować podczas obsługi nawet najbardziej wymagających gier czy aplikacji. Ponadto telefon obsługuje 43 częstotliwości, dzięki czemu z telefonu można korzystać w 226 regionach świata.

Bezprzewodowe ładowanie, ARCore, face unlocking i jeszcze więcej!

Mi MIX 2S jest wyposażony w funkcję indukcyjnego ładowania 7.5W, a także baterię o pojemności 3400 mAh, opcję szybkiego ładowania, złączę USB-C oraz system face-unlocking zapewniający większe bezpieczeństwo.

Xiaomi Mi MIX 2S

23 lutego 2018 roku marka Xiaomi ogłosiła, że stała się jednym z partnerów Google`a w ARCore. Mi MIX 2S jest pierwszym urządzeniem Xiaomi obsługującym aplikacje ARCore, które zapewnia tym samym dostęp do technologii AR większej liczbie użytkowników Androida na całym świecie. Gra „The Machines”, prezentowana jako przyszłość gier AR, zadebiutowała dla Androida właśnie na urządzeniu Mi MIX 2S.

Mi MIX 2S pojawi się na polskim rynku w wersjach 6 GB + 64 GB oraz 6 GB + 128 GB w kolorach czarnym i białym w sugerowanych cenach detalicznych kolejno: 2599 zł i 2799 zł.

źródło: informacja prasowa