Udział wersji systemu iOS w maju 2018 roku

Na koniec maja br. najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego iOS 11 zainstalowana jest już na 81% urządzeń mobilnych Apple’a – to bardzo dobry wynik.

Udział wersji systemu iOS w maju 2018 r.
Udział wersji systemu iOS w maju 2018 r.

Apple ma kolejny powód do domy, a najnowsze statystyki udziału wersji mobilnego systemu operacyjnego iOS potwierdza, że strategia przyjęta przez firmę jest korzystna zarówno dla użytkowników jak i dla samego giganta z Cupertino.

Wszystkie wersje systemu iOS 11.x stanowią obecnie 81% urządzeń z systemem iOS (stan na 31 maja 2018 r.). Dla porównania najnowszy system Android 8 Oreo jest zainstalowany na 6% urządzeń z systemem Google’a. To wielki cios dla użytkowników, którzy nie mogą od razu cieszyć się aktualizacją i nowymi funkcjami.

System iOS 11 odnotował wzrost o 5 punktów procentowych od 22 kwietnia 2018, kiedy to iOS 11 był zainstalowany na 76% urządzeń. Z iOS-a 10 nadal korzysta 14% użytkowników, a wcześniejsze wersje systemu działają wciąż na 5% urządzeń – bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Zobacz także: iOS 12 będzie szczególnie przyjazny dla starszych iPhone’ów

Udział wersji systemu iOS (stan na 30 maja 2018 r.)

Wzrost udziału można przypisać wersji systemu iOS 11.4, który wprowadził długo wyczekiwane Wiadomości w iCloud. Myslę, że w tym roku Apple będzie odnotowywało jeszcze większe wzrosty popularności zapowiedzianego w tym tygodniu systemu iOS 12, który będzie dostępny na te same urządzenia co poprzednik. Oznacza to, że osoby korzystające z 5-letniego iPhone’a 5s w tym roku otrzymają 6. z kolei uaktualnienie systemu, począwszy od iOS-a 7.

źródło: Apple Developer