Biała i czerwona Yoga Book wkracza do gry

Lenovo z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji przygotowało nie lada gratkę dla fanów reprezentacji Polski – tablet Yoga Book.

YOGA Book tablet z Windowsem

Na rynku debiutuje tablet Yoga Book w białej oraz czerwonej kolorystyce. To ukłon w stronę wszystkich kibiców, którzy dali się ponieść biało-czerwonej, sportowej gorączce towarzyszącej udziałowi reprezentacji Polski w mundialu. Nietuzinkowy design to nie jedyne mocne strony urządzenia.

Yoga Book prezentuje również innowacyjne podejście do technologii dotyku i rewolucjonizuje sposób korzystania z tabletów. Skonstruowana przez Lenovo klawiatura Halo Keyboard to połączenie komfortu używania fizycznych przycisków oraz intuicyjnej technologii dotykowej przy zachowaniu ultrasmukłej konstrukcji. Całość zamknięta jest wyjątkowej białej lub czerwonej obudowie, której grubość to zaledwie 9,6 mm.

Zmiany w segmencie tabletów można scharakteryzować jako systematyczne podnoszenie wydajności urządzeń, poprawę jakości obrazu i dźwięku oraz wydłużanie czasu pracy na baterii. Lenovo wraz z wbudowanym projektorem w Yoga Tab 3 Pro po raz pierwszy pokazało, że tablet jest polem do wdrażania praktycznych innowacji. Pierwsza generacja Yoga Book rozpoczęła kolejny etap tworzenia inteligentnych i przystosowanych  do pracy tabletów wyposażonych w wygodną klawiaturę dającą komfort pisania zbliżony do tradycyjnego laptopa.

Przeczytaj także: The Wild Immersion i Lenovo Mirage™ Solo VR: planeta to więcej niż statystyki

Halo Keyboard jest odpowiednikiem klawiatury mechanicznej – jest równie wygodna, a przy tym wykorzystuje w pełni potencjał technologii dotyku i pozwala zachować smukły kształt i niską wagę tabletu. W połączeniu z konstrukcją Yoga Book opartą o zawiasy bransoletowe i ekran obracający się w zakresie 360 stopni oferuje wygodne narzędzie do pracy, także do tworzenia długich tekstów.

YOGA Book i rysik

Klawiatura Halo Keyboard to zupełnie płaski panel dotykowy, a klawisze wyświetlają się na nim tylko wtedy, gdy są potrzebne. Panel pokryto specjalnie dobraną powłoką antyodblaskową (anti-glare), by dotykowe korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe, a podświetlenie klawiszy jednolite. To jednak tylko część innowacji, druga znajduje się w oprogramowaniu. Zadaniem programistów było uzupełnienie panelu dotykowego o doznania charakterystyczne dla klawiatur mechanicznych – wrażenie dotykania klawiszy, szybką, precyzyjną i bezbłędną reakcję. Optymalizacje oprogramowania pozwoliły na wprowadzenie reakcji haptycznej, dzięki której użytkownicy czują delikatne drgania przy naciskaniu klawiszy.

Czerwony tablet YOGA Book

Klawiatura zastosowana w Yoga Book łączy w sobie naturalność i dokładność klawiatury mechanicznej oraz oprogramowanie, które przewiduje słowa wpisywane przez użytkownika. Podpowiedzi pozwalają pisać jeszcze szybciej, a funkcja uczenia się poprawia powtarzalne literówki oraz zapamiętuje różnice pomiędzy powszechnymi błędami, np. gdy użytkownik naciska klawisz Alt, zamiast Spacji. Halo Keyboard rozpoznaje siłę każdego ruchu palca oraz różnicę pomiędzy umyślnym naciśnięciem a przypadkowym dotknięciem, reagując tylko na zamierzone komendy. Co więcej, dłonie oparte o dolną część klawiatury nie uruchamiają panelu dotykowego, dlatego można wygodnie pracować dając podporę nadgarstkom.

Badania przeprowadzone przez Lenovo pokazały, że użytkownicy korzystający z klawiatur cyfrowych wolą wykonywać mniejsze ruchy palcami, niż w przypadku fizycznych klawiszy. Dlatego w Yoga Book odstępy pomiędzy przyciskami są nieco mniejsze, a wielkość „Backspace” została zoptymalizowana po serii testów i analiz. Halo Keyboard wykorzystuje inny układ niż ten stosowany w większości klawiatur wyświetlanych na ekranach tabletów – nie wymaga przełączania się na różne układy: z literami, z cyframi  lub znakami. Zamiast tego na panelu dotykowym umieszczono pełen zakres cyfr i znaków specjalnych. Dzięki tym udogodnieniom klawiatura jest wygodniejsza w użyciu, co wpływa na wygodę i  produktywność.

Kiedy użytkownik chce skorzystać z funkcjonalności klawiatury np. odpisując na maila, tworząc notatkę, czy dłuższy tekst, wystarczy odchylić ekran o 90 stopni, postawić urządzenie na biurku i… po prostu rozpocząć pisanie. Pełna klawiatura wyświetli się na panelu dotykowym i będzie gotowa do działania. Ale to nie wszystko na co stać Yoga  Book. Po wyłączeniu klawiatury użytkownik otrzymuje obszar roboczy o przekątnej 10″, który współpracuje z innowacyjnym rysikiem Active Pen opartym na technologii Wacom i umożliwia tworzenie odręcznych notatek, szkiców, rysunków schematów.

Szkicowanie na tablecie YOGA Book (z Windowsem)

Cyfrowe zapiski są zachowane w czasie rzeczywistym na urządzeniu przez aplikację Note Saver. Urządzenie oferuje także bardziej klasyczne podejście do  notatek. Za pomocą papieru oraz wymiennej końcówki rysika, można pisać i rysować używając tuszu, a efekt swojej pracy przekształcić na wersję cyfrową w formacie jpg. lub pdf i korzystać z niej w Yoga Book.

Ostateczne testy porównawcze klawiatury Halo Keyboard wykazały, że pisanie na niej jest porównywalne do pisania na klawiaturze fizycznej i o 66% szybsze – niż korzystanie z klawiatur innych tabletów. Testy przeprowadzane przez użytkowników wykazały też, że podświetlenie klawiatury poprawiło ogólne wrażenia użytkownika, a zwłaszcza zwiększyło widoczność podczas pisania. Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu materiałów i opartemu na oprogramowaniu uczeniu się tego, w jaki sposób ludzie piszą, klawiatura Halo Keyboard jest dużo szybsza niż inne klawiatury na ekranie dotykowym, zaś jej projekt dużo lepiej dostosowuje się do sposobu, w jaki użytkownicy pracują i bawią się.

Lenovo Yoga Book to pierwszy tablet, który oferuje kilka technologii pisania w jednym urządzeniu, dzięki czemu każdy może korzystać z niego na swój własny sposób. Klawiatura Halo Keyboard,  panel dotykowy, innowacyjny rysik, opcja pisaniem tuszem po kartce i cyfryzacja notatek sprawiają, że jeden tablet daje wprost nieograniczone możliwości do pracy i kreatywnej twórczości.

Tablet Yoga Book dostępny jest w cenie 2 999 zł.

źródło: informacja prasowa