Sprzedaż smartfonów będzie stabilna, aż pojawi się 5G…

Światowa sprzedaż smartfonów osiągnęła nasycenie i odnotowuje nieznaczne spadki, ale analitycy przewidują powrót tendencji wzrostowej wraz z pojawieniem się technologii 5G.

Globalna sprzedaż smartfonów zacznie wzrastać wraz z pojawieniem się 5G.

Po dekadzie wzrostu, globalny rynek smartfonów zatrzymał się w 2017 roku. Według najnowszych szacunków firmy badającej rynek IDC, w tym roku również nie będzie dużego ruchu z żadnych z kierunków.

IDC spodziewa się, że globalne dostawy smartfonów na świecie (sprzedaż do dostawców i operatorów komórkowych, a nie do klientów indywidualnych) wyniesie w tym roku 1,46 mld urządzeń. Liczba pozostanie zatem na praktycznie niezmienionym poziomie w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Tymczasowe spowolnienie na globalnym rynku smartfonów przypisuje się spadkowi koniunktury w Chinach. Analitycy spodziewają się powrotu skromnego wzrostu w 2019 roku. Jednak dopiero po wprowadzeniu  urządzeń obsługujących technologię 5G, będziemy obserwowali dalsze wzrosty. Może to nastąpić w 2022 roku, choć pierwsze smartfony 5G pojawią się dopiero pod koniec 2019 roku.

Przewiduje się także, że urządzenia obsługujące standard 5G osiągną ok. 7 proc. udziału w rynku w 2020 r. i 18 proc. w przesyłkach globalnych do 2022 r.

źródło: Statista – The Smartphone Market Is in a Pre-5G Slump