macOS 10.13.5 ze wsparciem dla Wiadomości w iCloud

Apple wydało aktualizacje systemu operacyjnego macOS 10.13.5, która przynosi wsparcie długo oczekiwanych Wiadomości w iCloud dla użytkowników komputerów Mac.

macOS High Sierra 10.13.5
macOS High Sierra 10.13.5

Nowa funkcja, którą Apple udostępniło w tym tygodniu na iPhone’ach i iPadach wraz wydaniem mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.4, wreszcie pojawiła się na komputerach Mac z systemem macOS High Sierra 10.13.5. Oznacza to, że osoby pracujące na na urządzeniach w ekosystemie Apple’a będą mogli w końcu zsynchronizować iMessage ze wszystkimi urządzeniami Apple za pośrednictwem chmury.

Aby pobrać aktualizację systemu macOS 10.13.5 przejdź na stronę internetową firmy Apple lub otwórz aplikację  App Store na komputerze Mac, przejdź do zakładki Uaktualnienia i wybierz opcję Uaktualnij.

Po pobraniu i instalacji systemu trzeba włączyć synchronizację Wiadomości ręcznie, ponieważ domyślnie jest ona wyłączona. Poniżej dowiesz się jak to zrobić.

Skonfiguruj Wiadomości w iCloud na Macu i iOS-ie

Gdy już zainstalujesz wersję macOS 10.13.5, można zacząć korzystać z Wiadomości w iCloud na komputerze Mac. Aby włączyć Wiadomości w iCloud, otwórz aplikację Wiadomości. Wybierz z menu Preferencje → Konta i  zaznacz Włącz Wiadomości w iCloud.

Po włączeniu tej opcji, upewnij się, że komputer jest podłączony do zasilania i sieci Wi-Fi, tylko wtedy guzik Synchronizuj teraz będzie aktywny. Jeśli masz dużo wiadomości na komputerze, proces może potrwać nieco dłużej.

Preferencje Wiadomości macOS 10.13.5 (iCloud)
Preferencje Wiadomości macOS 10.13.5 (iCloud)

Aby zsynchronizować wiadomości w iCloud ze wszystkich urządzeń, trzeba ustawić synchronizację na urządzeniach z iOS-em po zaktualizowaniu ich do iOS 11.4.

macOS High Sierra 10.13.5 wprowadza także aktualizacje zabezpieczeń

Aktualizacja macOS 10.13.5 zawiera także poprawki związane z bezpieczeństwem użytkowników. Firma Apple nie ujawnia, nie omawia ani nie potwierdza problemów dotyczących z zabezpieczeniami, ale utrzymanie oprogramowania na jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych rzeczy.

Uaktualnienie macOS High Sierra 10.13.5 – szczegóły
Uaktualnienie macOS High Sierra 10.13.5 – szczegóły