Apple Watch może otrzymać 4 czerwca nową tarczę z serii „Pride”

Wraz z wydaniem systemu iOS 11.4 i watchOS 4.3.1 możesz mieć nową tarczę „Pride” dla swojego smartwatcha Apple Watch, nowe opcje pojawią się prawdopodobnie 4 czerwca.

Tęczowa tarcza Apple Watcha (Pride)
Tęczowa tarcza Apple Watcha (Pride)

Oficjalne odsłonięcie tej nowej opcji powinno się odbyć do 4 czerwca, kiedy to konferencja WWDC 2018 otworzy swoje podwoje. Istnieje jednak sposób, aby uzyskać animowaną tarczę „Pride”. W jaki sposób? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Nowa tarcza została opisana w najnowszej wersji systemu iOS jako „inspirowana tęczową flagą”. Przedstawia animowane, cienkie kolorowe paski, które łączą się ze sobą tworząc stałe pasma czerwieni (R), pomarańczowego (O), żółci (Y), zieleni (G), błękitu (B) i fioletu (V) (lub w skrócie ROY G. BIV, dzięki czemu nauczyliśmy się angielskiego skrótu kolorów tęczy w szkole podstawowej). Za każdym dotknięciem ekranu kolory zmieniają się w inny sposób.

Apple bardzo silnie wspiera i walczy o prawa LGBTQ i ma jednego z najbardziej znanych homoseksualnych dyrektorów generalnych w świecie biznesu – Tima Cooka. W ubiegłym roku Apple wydało specjalny pasek Pride Edition Woven Nylon dla zegarka Apple Watch. Wyceniony na 49 USD dla wersji 38 mm i 42 mm, a część wpływów trafiła na rzecz grup LGBTQ.

Zobacz także: Kod systemu iOS 11.3 sugeruje, że pojawi się tęczowa tarcza Apple Watcha

Jak włączyć tęczowa tarczę Apple Watcha już dziś?

Tarcza Pride Apple Watcha (animacja)

Jeśli nie możesz się doczekać 4 czerwca, istnieje sposób, żeby już teraz włączyć tęczowa tarczę na swoim Apple Watchu.

Wybierz Ustawienia → Ogólne →  Data i czas. Wyłącz opcję automatycznego ustawiania daty i godziny oraz zmiany daty i przestaw datę na 5 czerwca 2018 r. lub późniejszą.
UWAGA! Pamiętaj, że wykonanie tej czynności może spowodować utratę danych o stanie zdrowia, zbieranych na smartwatchu i ryzyko, że poniedziałek pomylisz w pracy z wtorkiem (choć to mało prawdopodobne).

źródło: phoneArena