Z okazji Dnia Dziecka e-niespodzianki od ministerstwa (piknik)

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiedziało moc e-niespodzianek na Dzień Dziecka, wystarczy zabrać swoje pociechy w niedzielę 3 czerwca do ogrodów Kancelarii Premiera.

E-niespodzianki przygotowane z okazji Dnia Dziecka przez Ministerstwo Cyfryzacji (3 czerwca 2018)

Juz w te niedzielę, 3 czerwca 2018  o godz. 10.30 w ogrodach Kancelarii Premiera startuje kolejna już edycja pikniku z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Kto ty jesteś? Polak mały. Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej”. Jak co roku, każde ministerstwo przygotowało rozmaite atrakcje. Ministerstwo Cyfryzacji postawiło na moc e-niespodzianek.

W tym roku dla najmłodszych gości ministerstwo przygotowało atrakcje, która wywołają mnóstwo emocji i radości u każdego dziecka. Na małych poszukiwaczy przygód czekają:

  • bieżnia do gier VR (wirtualnej rzeczywistości) – pozwala na chwilę przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, w której można biegać, skakać i kręcić się, a każdy ruch użytkownika zostanie odwzorowany,
  • symulator rajdowy VR – kto nie marzył o tym, by przez chwilę być Robertem Kubicą? Dzięki okularom 3D nie tylko będzie można zobaczyć trasę, ale nawet wyjrzeć przez okno samochodu,
  • okulary VR – dzięki nim nasi najmłodsi uczestnicy pikniku przespacerują się wśród dinozaurów, polecą balonem, albo wezmą udział w wirtualnej bitwie na śnieżki;
    oraz gry i zabawy związane z nauką kodowania.

Rodzice też nie będą się nudzić, bowiem podczas gdy dzieci będą zajęte prowadzeniem wirtualnego samochodu albo zdobywaniem górskiego szczytu, w specjalnie przygotowanym do tego punkcie, rodzice będą mogli założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Należy pamiętać o wzięciu ze sobą dowodu osobistego.

Rodzice dowiedzą się również, jak sprawdzić (online) liczbę punktów karnych, uzyskanych za kółkiem prawdziwego samochodu.

Przeczytaj także: mDokumenty i jeden login do usług cyfrowych z podstawą prawną

Gdzie i kiedy odbędzie się piknik Kto ty jesteś? Polak mały. Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej”

  • Kiedy: 3 czerwca 2018 (niedziela), start: godz. 10.30 (planowane zakończenie pikniku godz. 16.30),
  • Gdzie: ogrody Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (wejście do ogrodu od al. Ujazdowskich 1/3 w Warszawie) – na poniższej mapie sprawdzisz jak tam trafić:

źródło: informacja prasowa