Xiaomi zaprezentowało opaskę Mi Band 3

Nowa inteligentna opaska Mi Band 3 od Xiaomi będzie kosztować 26 dolarów, a bateria urządzenia wytrzyma 20 dni na jednym ładowaniu.

Mi Band 3 od Xiaomi (oficjalnie)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Xiaomi ogłosiło opaskę Mi Band 3, najnowszą popularną linię tanich urządzeń typu wearables firmy. Mi Band 3 ma większy ekran OLED o większej rozdzielczości niż poprzedni model Mi Band 2. Chińska opaska fitness zadebiutowała wraz ze smartfonem Mi 8, oferując czujnik tętna, większy 0,78-calowy ekran OLED (0,42 cala w Mi Band 2) i łączność NFC.

Xiaomi twierdzi, że nowy model jest znacznie wygodniejszy i lepiej nosi się je na nadgarstku. Ekran OLED oferuje teraz rozdzielczość 128 x 80 pikseli, a bateria 110 mAh również jest znacznie większa niż w zeszłym roku – Xiaomi twierdzi, że akumulator wytrzyma ponad 20 dni na jednym ładowaniu. Mi Band 3 jest wodoodporny do 50 metrów, dzięki czemu bez problemu można go używać w basenie (lub nurkować).

Mi Band 3 łączy się przez Bluetootha 4.2 LE, a większy ekran pozwala na wyświetlenie większej ilości informacji dla przychodzących tekstów i powiadomień. Na razie nie wiemy, kiedy Mi Band 3 trafi na rynki międzynarodowe, ale produkt jest jednym z niewielu, które Xiaomi sprzedaje na całym świecie, więc wkrótce powinna być sprzedawana także w Europie.

Wersja z łącznością NFC będzie kosztowała ok. 30 USD, ale będzie dostępny także standardowy wariant bez NFC. Jak zwykle, najważniejszą cechą jest cena. Xiaomi zamierza sprzedawać Mi Band 3 za 169 juanów, czyli około 26 USD (ok. 96 zł), czyli nieco więcej niż Mi Band 2, ale nadal jest to bardzo przystępna cena jak na tego typu gadżet sportowy.

Inteligentna opaska fitness Mi Band 3 od Xiaomi
Inteligentna opaska fitness Mi Band 3 od Xiaomi

Opaska będzie początkowo dostępna w Chinach i sprzedawana będzie w kolorze czerwonym, czarnym i niebieskim.

źródło: Xiaomi via The Verge