Apple będzie transmitować na żywo konferencję WWDC 2018

Zobacz, kiedy, jak i gdzie oglądać na żywo konferencję Keynote WWDC 2018 w internecie – Apple zapowiedziało, że i tym razem wydarzenie będzie transmitowane online.

Transmisja online konferencji Apple WWDC 2018

Apple sprawiło, że niektóre wydarzenia stały się już rutyną, dlatego fani oczekują pewnych rzeczy każdego roku. Nowe iPhone’y, warte uwagi aktualizacje systemów operacyjnych i transmisja na żywo z prezentacji otwierającej konferencję Apple Worldwide Developers Conference (WWDC).

Firma z Cupertino niedawno zaktualizowała swoją oficjalną stronę internetową wydarzenia WWDC 2018 potwierdzając transmisję na żywo Keynote, które odbędzie się w poniedziałek 4 czerwca 2018 roku o godzinie 19.00 czasu polskiego i potrwa do około 21.00.

Drobnym drukiem Apple napisało jak faktycznie można oglądać transmisję na żywo WWDC na swoim komputerze, urządzeniu mobilnym lub telewizorze.

Jak zawsze, zaraz po konferencji opublikujemy najważniejsze nowości, które zostaną pokazane w tym roku. Keynote ma na celu przedstawienie i zapowiedzenie głównych nowości. W tym roku nie będzie inaczej, powinniśmy zobaczyć iOS 12, a także aktualizację dla macOS, watchOS i tvOS. Tim Cook wraz z drużyną w przyjaznej formie opowiedzą o tym czego fani Apple’a mogą się spodziewać w tym roku.

Jak i gdzie oglądać konferencję WWDC 2018 w internecie na żywo?

Prezentację otwierającą tegoroczną konferencję WWDC 2018 będziesz mógł obejrzeć na żywo, na różne sposoby, między innymi:

  • na urządzeniach mobilnych (iPhone, iPad i iPod touch) z systemem iOS 10 (lub nowszym) poprzez aplikację mobilną WWDC – streaming dostępny będzie też na stronie internetowej wydarzenia: apple.com/apple-events/june-2018,
  • na komputerze Mac w przeglądarce Safari z systemem macOS Sierra 10.12 lub nowszym,
  • na Apple TV przez aplikację WWDC18 i z najnowszym systemem tvOS.

Inne platformy mogą również uzyskać dostęp do strumienia przy użyciu najnowszych wersji Chrome lub Firefox (wymagane są MSE, H.264 i AAC).

Posiadacze komputerów PC z systemem Windows 10, będą mogli także ogądać streaming online (w technologii HLS) za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge.

Na Apple TV drugiej i trzeciej generacji (z oprogramowaniem w wersji minimum 6.2) będzie dostępny kanał wydarzenia, a na czwartej generacji Apple TV, konferencja będzie transmitowana za pośrednictwem aplikacji WWDC, która w tym roku została posiada dodatkowe opcje.

Dodaj do swojego kalendarza przypomnienie o konferencji, klikając na ten link: Konferencja Apple WWDC 2018 – przypomnienie.

źrodło: Apple