Barack i Michelle Obamowie podpisują umowę programową z Netflixem

Prezydent Barack Obama i jego żona Michelle podpisali umowę na produkcję filmów i seriali dla serwisów Netflix, najwyraźniej odmawiając firmie Apple takiej możliwości.

Barack Obama i Mechelle Obama

Informacja o podpisaniu umowy z serwisem streamingowym przez byłą parę prezydencką Stanów Zjednoczonych, Baracka i Michelle Obamów, została ogłoszona dzisiaj na amerykańskim profilu Netflix US na Twitterze. Obecnie niewiadomo jeszcze co dokładnie wyprodukują Obamowie.

Były prezydent wyraził obawy dotyczące rzekomej manipulacji mediami przez niektóre serwisy informacyjne i publicznie wypowiadał się na temat rozpowszechniania fałszywych informacji za pośrednictwem platform sieci społecznościowych.

Plotki sugerują, że Obama będzie moderował dyskusje na temat gorących tematów takich jak opieka zdrowotna, prawo głosu, imigracja, polityka zagraniczna i zmiany klimatu. Mówi się o innych możliwościach, w których pierwsza dama mówi o kwestiach takich jak zdrowe odżywianie, za co odpowiadała podczas swojego pobytu w Białym Domu.

Przeczytaj także: Podcast YCMTU od Netflix, aby być na bieżąco z produkcjami

Obamowie mają bliskie związki z menedżerami Netflixa. Ted Sarandos, dyrektor naczelny Netflixa, jest żonaty z Nicole A. Avant, która była ambasadorem Obamy na Bahamach od 2009 do 2011 roku. Dyrektor generalny Netflixa Reed Hastings był blisko Obamy podczas jego prezydentury, a czasami uczestniczył w państwowych kolacjach.

Mówiło się, że Apple również ubiegało o kontrakt z byłą para prezydencką, gdyby rozmowy z Netfliksem nie przyniosły skutku. Wygląda jednak na to, że klamka już zapadła…

źródło: Netflix USA via AppleInsider