Zwycięzcami Google Play Awards 2018 są…

Firma Google opublikowała listę aplikacji i gier mobilnych na urządzenia z systemem Android, które zwyciężyły w konkursie Google Play Awards 2018.

Google Play Awards 2018 (7 maja 2018 r.)

W odróżnieniu od ubiegłych lat, wyróżnione aplikacje i gry w konkursie Google Play Awards zostały ujawnione w przeddzień konferencji I/O 2018, którą będziemy mogli oglądać już dzisiaj. Nominowane pozycje zostały ujawnione pod koniec zeszłego miesiąca, a teraz znamy już najlepszych, których wybrali pracownicy firmy Google.

W 9 kategoriach obejmujących jakość, wygląd i parametry techniczne, pracownicy giganta wybrali najlepiej oceniane aplikacje ze sklepu Google Play, które zostały stworzone zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zasad projektowania na Androida. Ponadto aplikacje biorące w konkursie musiały zostać wydane od kwietnia 2017 roku lub mieć w tym czasie większą aktualizację.

Ponieważ Google koncentruje się na także na dostępności, w 2018 roku nie było kategorii Wear OS ani TV. Jednak ograniczone do podstawowych platform nie miało wpływu na uwzględnienie  rozwijającego się świata rozszerzonej rzeczywistości wirtualnej, stąd taka kategoria znalazła się wśród nagród. Dodatkowo nie było żadnej nagrody za najlepszą aplikację lub grę.

Przeczytaj także: Najlepsze aplikacje na Androida 2017 według Google’a

Oto nagrodzone aplikacje i gry w Google Play Awards 2018 (wg oryginalnych kategorii)

Google Play Awards 2018 Winners

Standout Well-Being App – aplikacje dające ludziom możliwość lepszego życia, przy jednoczesnym demonstrowaniu odpowiedzialnego projektowania i strategii zaangażowania.

Best Accessibility Experience – najlepsze doświadczenie w zakresie dostępności – aplikacje i gry umożliwiające interakcję urządzeń, które służą osobom niepełnosprawnym lub o szczególnych potrzebach.

Best Social Impact – najlepszy wpływ społeczny. Aplikacje lub gry, które mają pozytywny wpływ na społeczności na całym świecie (koncentrują się na zdrowiu, edukacji, reagowaniu na sytuacje kryzysowe, uchodźcach, zdrowiu finansowym i funkcjach pozyskiwania funduszy).

Standout Indie – gry niezależne. Gry od niezależnych programistów skupiających się na projektowaniu artystycznym, mechanice rozgrywki.

  • Old Man’s Journey od Broken Rules Interactive Media GmbH

Best Community Building Game – najlepsza gra o budująca społeczność. Gry stworzone do łączenia graczy, zachęcania do interakcji społecznych i budowania społeczności.

Najlepsze doświadczenie AR lub VR – aplikacje lub gry oferujące wysoce wciągające wrażenia dzięki optymalnemu wykorzystaniu interfejsu ARCore lub Daydream.

  • BBC Earth: Life in VR od BBC Worldwide (Ltd)

Standout Build for Billions Experience – wyróżniająca się budowa dla miliardów doświadczeń.  Aplikacje lub gry o zoptymalizowanej wydajności, lokalizacji i kulturze na rynkach wschodzących.

Standout Startup – aplikacje od nowych programistów, które oferują wyjątkowe wrażenia przy jednoczesnym silnym wzroście liczby instalacji.

Best Breakthrough Hit – nowe aplikacje lub gry o doskonałym ogólnym wyglądzie, doświadczeniu użytkownika, zaangażowaniu i utrzymaniu oraz silnym rozwoju instalacji organicznych.

źródło: Google Blog – The winners of the 2018 Google Play Awards are… via 9TO5Google