Jak oglądać transmisję konferencji Google I/O 2018 na żywo?

Konferencja Google I/O 2018 odbędzie się od 8 do 10 maja 2018, podczas którego poznamy szczegóły na temat Androida P – sprawdź jak i gdzie oglądać streaming online prezentacji otwierającej wydarzenie (tzw. Keynote).

Google I/O 2018 (logo)

Wiosną każdego roku, firma Google organizuje konferencję dla programistów – w tym roku Google I/O 2018 odbędzie się w dniach 8-10 maja 2018 roku, a Ci którzy nie mogą uczestniczyć w nim osobiście mogą obejrzeć transmisję w internecie.

Najbardziej interesującym punktem programu jest to, co będzie zawierała najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Android P. Należy pamiętać, że nie jest to wydarzenie, podczas którego Google prezentuje nowe urządzenia.

W tym roku spodziewamy się usłyszeć więcej na temat Androida P, Wear OS, Android Things i Asystenta Google.

Konferencja Google I/O dla programistów odbędzie się w Shoreline Amphitheatre w Mountain View w Kalifornii i jak zwykle dostępny będzie streaming online, dzięki czemu każdy na świecie może oglądać je wygodnie na dowolnym urządzeniu, telewizorze, komputerze, smartfonie lub tablecie).

#io18 animacja logo

Jak i gdzie oglądać transmisję Google I/O 2018 online?

Keynote, który jest prezentacją otwierającą trzydniową konferencję Google I/O 2018 zacznie się we wtorek 8 maja 2018 r. o godzinie 19.00 czasu polskiego i potrwa około 1,5 godziny.

  • player ze streamingiem na żywo zamieszczę także w tym wpisie poniżej,
  • możesz też oglądać go na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: events.google.com/io,
  • oraz na kanale Google Developers w serwisie YouTube.

Co zostanie ogłoszone na Google I/O 2018?

Dwiema ważnymi zapowiedziami będą najprawdopodobniej Android P – kolejna wersja mobilnego systemu operacyjny Google na smartfony i tablety oraz Wear OS – nowy system operacyjny dla smartwatchów. Możemy również usłyszeć nowe informacje na temat Google Home i Asystenta Google.

W zeszłym roku, Android P został ogłoszony przed I / O, ale ostateczna wersja konsumencka nie dotrze do końca sierpnia. Prawdopodobnie nowa publiczna wersja beta zostanie wydana na I / O.

https://youtu.be/IalXtkOdlKg

Możliwe jest zainstalowanie podglądu programisty na urządzeniach konsumenckich, ale jeśli nie wiesz, co robisz, najlepiej poczekać na pełną wersję. W sierpniu Android P będzie dostępny na najnowszych urządzeniach Google Pixel, a we wrześniu na IFA 2018 prawdopodobnie pojawią się pierwsze urządzenia z Androidem P po wyjęciu z pudełka.

źródło: Google Events