Sprawdź webową grę AI „Emoji Scavenger Hunt” ??‍♀️ od Google’a

Google udostępniło internetową grę „Emoji Scavenger Hunt” wykorzystującą sztuczną inteligencję (AI), która pokazuje w prosty sposób moc uczenia maszynowego.

Emoji Scavenger Hunt (AI Google Experiment) (logo)

Google znów wydało eksperymentalny projekt AI, tym razem w postaci przeglądarkowej gry mobilnej, w której trzeba polować na emoji. Gra dostępna jest pod adresem emojiscavengerhunt.withgoogle.com i najlepiej otworzyć ją na smartfonie.

„Emoji Scavenger Hunt” ??‍♀️ jest bardziej przykładem tego, w jaki sposób programiści mogą używać narzędzi Google’a do uczenia maszynowego – choć sama gra również może Ci się spodobać. Jest to bardzo prosta rozgrywka, w której za pomocą aparatu smartfona musisz odnaleźć jak największa liczbę emoji w realnym świecie. Na poszukiwania masz określony czas, co sprawia, że rozgrywka jest dynamiczna.

Z każdym nowym emoji użytkownicy otrzymują dodatkowy czas na polowanie. To naprawdę proste i interesujące doświadczenie sprawi radość nawet starszym geekom. Spróbuj skierować aparat a swojego buta, a aplikacja rozpozna go jako emoji buta ?! Musisz spróbować samemu zobaczyć, czy appka rozpozna swoje odpowiedniki emoji z twojego otoczenia.

Przeczytaj również: AutoDraw od Google’a to współczesny „zaczarowany ołówek”

Polecenie z aplikacji najlepiej ją opisu: Znajdź emotikony, które pokażemy Ci w realnym świecie za pomocą aparatu w telefonie. Sieć neuronowa spróbuje odgadnąć, co widzi. Google zastrzega, że obraz, który udostępniamy przez aparat nie jest nigdzie przechowywany.

Zobacz jak Emoji Scavenger Hunt radzi sobie w praktyce:

Jak można sobie wyobrazić, gra nie jest idealna i czasami trudno jest rozpoznać niektóre przedmioty. To nie jest zaskoczenie, ale fakt, że sztuczna inteligencja tak dobrze sobie radzi jest już dużym zaskoczeniem.

Polowanie na Emoji w realnym świecie!

Jeśli masz wolne pięć minut, to koniecznie sprawdź tę grę i pamiętaj, że to tylko przykład tego co sztuczna inteligencja jest w stanie zrobić, poza opanowaniem świata i uczynieniem nas niewolnikami robotów (sic!).

źródło: Google via RedmondPie