Tworzenie własnych GIF-ów za pomocą Gboarda

Klawiatura Gboard beta od Google’a na Androida pozwala tworzyć własne GIF-y, funkcja dostępna jest tak jak w przypadku iOS-a tylko  u niektórych użytkowników.

Tworzenie własnych GIF-ów za pomocą klawiatury Gboard na Androida

Niektórzy użytkownicy Androida mogą teraz tworzyć w aplikacji Gboard własne niestandardowe pliki GIF za pomocą swojej kamery w smartfonie. Funkcja zaczęła pojawiać się już w styczniu w aplikacji na iPhone’y i w końcu trafiła do aplikacji w wersji beta na Androida. Wygląda jednak na to, że niestandardowe pliki GIF nie pojawiły się na wszystkich telefonach z Androidem. Właściciele smartfona Google Pixel mogą z niej korzystać, ale na przykład na Samsungu Galaxy S9 jeszcze nie.

Osobiście nie mam tej funkcji na iPhonie, być może jeszcze musze poczekać… Tak czy inaczej Gboard umożliwia szybkie tworzenie GIF-ów z poziomu klawiatury. Wystarczy wybrać przycisk Make GIF na klawiaturze Gboard w wersji beta telefonu Pixel 2, aby zrobić własną animację.

Istnieje już wiele aplikacji mobilnych i sposobów tworzenia niestandardowych obrazów GIF z własnych zdjęć, ale Gboard umieszcza tę funkcję w samej klawiaturze, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że będzie wykorzystywana przez użytkowników.

Przeczytaj także: Gboard na iOS-a z językiem polskim i obsługą głosową

Jak tworzyć własne GIF-y w klawiaturze Gboard?

Dzięki tej funkcji możesz potencjalnie nagrywać zwariowane GIF-y z własnym selfie lub zdjęć grupowych. Aby wypróbować nową funkcję na Androidzie:

  • przejdź do interfejsu GIF na klawiaturze i wybierz kartę „Moje GIFy”,
  • następnie nadaj Gboardowi uprawnienie do uzyskania dostępu do kamery,
  • stwórz GIF-a, który może trwać maksymalnie 3 sekundy.

Animacja wygląda jak te, które można tworzyć w trybie Boomerang na Instagramie. Można także dodać filtry, umieścić np. znaki zapytania na całym pliku GIF lub dowolnie go podpisać. Stworzone GIF-y można także zapisać na karcie, aby użyć go ponownie.

Dodatkowo w Gboard pojawiło się więcej naklejek, w tym emotikony typu blob, które wykorzystywano w komunikatorze Allo. Funkcja jest nadal w fazie beta, więc nie wszyscy ją zobaczą, dopóki nie pojawi się w głównej wersji aplikacji.

Nagrywanie i tworzenie własnych GIF-ów nie jest czymś nowym – możesz łatwo zamienić swoje zdjęcia w GIF-a na przykład za pomocą funkcji LivePhotos na iPhone’ie lub aplikacji Motion Stills firmy Google.

Tak wyglada dostęp do tworzenia GIF-ów z poziomu klawiatury na iPhone’ie – niestety sam jej nie posiadam… Zamiast tego mogę w tym miejscu wyszukiwać GIF-y z internetu:

Tworzenie własnych GIF-ów za pomocą klawiatury Gboard na iPhone'a (iOS)

Dajcie znać jeśli macie tę funkcję na swoich smartfonach z systemem iOS lub Android?

źródła: Engadget, Android Police, The Verge