HTC ujawni swojego kolejnego flagowca 23 maja 2018 r.

Firma HTC zapowiedziała na Twitterze, że 23 maja br. pokaże kolejnego flagowego smartfona. Można przypuszczać, że będzie to U12 (lub U12+) z podwójnym aparatem.

HTC - teaser wydarzenia 23 maja 2018 r.

W interesujący sposób firma HTC zapowiedziała premierę swojego najnowszego smartfona, która odbędzie się 23 maja 2018 roku. Grafika przedstawia, utrzymane w stylu iFixit, części rozebranego smartfona – nie wiemy zatem jak będzie wyglądał na zewnątrz, ale można zobaczyć jego wnętrze.

Sądząc po kształcie i częściach, wygląda na to, ze niecałe 3 tygodnie firma zaprezentuje HTC U12 lub (U12+). Zgodnie z krążącymi po sieci przeciekami, urządzenie miało podwójną tylną kamerę 12 i 16-megapikselową, prawdopodobnie umożliwiającą wykonywanie powiększania bez utraty jakości, a także podwójną 8-megapikselową przednią kamerę.

Na grafice widać także najnowszy układ Snapdragon 845, 6-calowy ekran QHD+, 6 GB pamięci RAM, akumulator 3420 mAh, wodoodporność IP68 i inne elementy, które można znaleźć w modelach U11 i U11+ . Powolne aktualizacje oprogramowania mogą być już przeszłością, ponieważ HTC planuje zaoferować Google Project Treble, aby przyspieszyć dostarczanie najnowszych wersji Androida.

Przeczytaj także: Ile modeli smartfonów wydali producenci w 2017 roku?

W tweecie udostępnionym przez HTC, firma napisała, że jej nadchodzący smartfon to możliwości, które znaczą więcej niż specyfikacja. Więc w tym tkwi szkopuł, ale tak czy owak, będziemy śledzić, co takiego HTC pokaże już wkrótce.

źródła: Engadget via @HTCPolska