Czy to ptak, czy samolot? Nie, to nowy „Robin Hood”

Zobacz zwiastun najnowszego filmu pt. „Robin Hood”, w którym nie brakuje ujęć rodem z Matrixa – premiera opowieści o średniowiecznym superbohaterze już w listopadzie tego roku!

Robin Hood (2018) – plakat filmu

Pierwszy zwiastun nowej, utrzymanej w mrocznej atmosferze, hollywoodzkiej opowieści o Robin Hoodzie to zapowiedź pełnej efektów produkcji, która powstała z wielkim rozmachem.

Główną rolę gra Taron Egerton, znany z filmów o Kingsmanie – tym razem jest średniowiecznym bohaterem, który kradnie bogatym i daje biednym, obok brytyjskiego aktora Małego Johna zagrał Jamie Foxx. W rolę Lady Marion wcieliła się irlandzka aktorka Eve Hewson, córka Bono z U2. Ben Mendelsohn gra niegodziwego szeryfa z Nottingham, obok komika Tima Minchina jako Braciszka Tucka. Z kolei Jamie Dornan znany z „Pięćdziesięciu twarzy Greya” jest tutaj bratem Robin Hooda.

Oficjalny opis filmu brzmi: weteran krucjat krzyżowych (czyt. Robin Hood) i mauretański dowódca (Mały John) podejmują zuchwały bunt przeciwko korupcji angielskiej korony w ekscytującej akcji przygodowej.

Przeczytaj także: Chcecie obejrzeć coś kiczowatego? Oto Céline Dion i Deadpool…

Reżyser filmu Otto Bathurst opisał swoją wizję Robin Hooda jako „zmilitaryzowanego anarchistycznego rewolucjonistę”, podczas gdy producent Basil Iwanyk ujawnił, że ta wersja ukochanego bohatera cierpi na zespół stresu pourazowego po powrocie z walk podczas krucjaty.

W pierwszym zwiastunie możemy zobaczyć, jak bardzo dynamicznie będzie toczyła się akcja, przy udziale zaawansowanych efektów specjalnych. Juz na pierwszy rzut oka możemy podziwiać edycję cyfrową obrazu, dzięki czemu bohaterowie prawie latają w powietrzu, a strzały z łuku strzelają prawie jak z AK.

Nowa wersja filmu „Robin Hood” trafi do kin jesienią, a światowa premiera zapowiedziana jest na 21 listopada 2018 r.

źródła: Lionsgate Movies via The Telegraph