„Trzynaście powodów” wróci z 2. sezonem 18 maja!

Serial „Trzynaście powodów” (oryg. „13 Reasons Why”), który w ubiegłym roku przejął szturmem media społecznościowe, powraca na Netflix z drugim sezonem już 18 maja 2018 r.

13 powodów - kasety to był dopiero początek (Netflix)
13 powodów – kasety to był dopiero początek (Netflix)

Serwis Netflix udostępnił właśnie zwiastun drugiego sezonu serialu „Trzynaście powodów”, ujawniając jednocześnie datę premiery wszystkich odcinków na 18 maja 2018 roku.

„Trzynaście powodów” (oryginalny tytuł „13 Reasons Why”) nie należy do moich ulubionych seriali, ale z pewnością spodobał się grupie nastolatków, których problemy są w nim poruszane.  Pierwszy sezon zadebiutował w 2017 roku i od razu było o nim głośno w mediach społecznościowych.

Serial utrzymany jest w ciekawym formacie, w którym nastolatka Hannah Baker (Katherine Langford) opowieda ostatnie miesiące swojego życia, nagrywając całą opowieść na kilkanaście kaset magnetofonowych. Każda kaseta skupia się na innej osobie, która z jakiegoś powodu przyczyniła się do popełnienia przez Hannę  samobójstwa.

Przeczytaj także: Netflix przedstawił światu nowe produkcje z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki

Kontrowersyjny temat skłonił Netfliksa do wzmocnienia ostrzeżeń o treściach zawartych w serialu i wywołało to sporo dyskusji, które zdominowały Twittera. Wygląda na to, że w drugim sezonie będzie mniej kaset magnetofonowych i nagrań, a więcej zdjęć zrobionych Polaroidem…

W najnowszym zwiastunie Trzynastu powodów możemy zobaczyć znanych bohaterów z klasy: Tony (Christian Navarro), Jessica (Alisha Boe), Bryce (Justin Prentice), Mr. Davis (Joseph C. Phillips), matka Hanny Olivia (Kate Walsh) i bohater serialu Clay (Dylan Minnette) – wszystkie ujęcia prezentowane są w zwolnionym tempie i wszędzie przewijają się fotografie. Całość wieńczy zdjęcie z tekstem: „kasety to był dopiero początek”.

Jeżeli nie widziałeś jeszcze serialu „Trzynaście powodów” na Netfliksie, to masz szanse to nadrobić:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)źródło: Netflix Polska