LG G7 ThinQ będzie miał głośniki Boombox i system DTS:X

Silniejsze basy, efekty przestrzenne oraz krystalicznie czyste brzmienie – taki dźwięk obiecuje nowy flagowiec LG G7 ThinQ – zarówno przy odtwarzaniu przez wbudowany głośnik, jak i w słuchawkach.

Głośniki Boombox i system DTS:X w smartfonie LG G7 ThinQ
Głośniki Boombox i system DTS:X w smartfonie LG G7 ThinQ

Firma LG powoli zdradza kolejne szczegóły na temat swojego najnowszego flagowca. Po tym jak dowiedzieliśmy się więcej na temat wyświetlacza LG G7 ThinQ, przyszedł czas na uchylenie rąbka tajemnicy związanej z dźwiękiem i głośnikami smartfona.

Flagowy smartfon LG G7 ThinQ, którego premiera odbędzie się już na tę środę 2 maja 2018 r., zapewni wyjątkową jakość odtwarzanego dźwięku, która spełni oczekiwania użytkowników korzystających ze słuchawek, jak i wbudowanego głośnika. To wszystko dzięki wyposażeniu go w głośnik Boombox, zastosowany po raz pierwszy w smartfonie LG G7 ThinQ, który pozwala na uzyskanie poziomu dźwięku wyższego o ponad 6 dB i dwukrotne wzmocnienie basów.

Inżynierowie audio z LG projektując smartfon LG G7 ThinQ uwzględnili fakt, że użytkownicy coraz częściej odtwarzają muzykę zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu właśnie ze smartfona. Ze względu na niezadowalającą jakość oraz głośność dźwięku odtwarzanego przez konwencjonalne głośniki, wiele osób korzysta z zewnętrznych głośników Bluetooth.

Dzięki temu opracowano nowy sposób wykorzystania wnętrza obudowy smartfona jako pudła rezonansowego, które, w porównaniu do typowego telefonu, ponad dziesięciokrotnie wzmacnia emitowany dźwięk. Dzięki głośnikowi Boombox, smartfon LG G7 ThinQ pozwala na uzyskanie imponującego, bogatego dźwięku bez podłączania zewnętrznych urządzeń. Aby dodatkowo wzmocnić tony niskie, wystarczy położyć smartfon LG G7 ThinQ na twardej powierzchni lub pudełku.

LG G7 ThinQ ma oferować wrażenia godne audofila

LG G7 ThinQ jest też pierwszym smartfonem wyposażonym w system dźwięku przestrzennego DTS:X 3D, który umożliwia odtwarzanie nawet 7.1-kanałowych efektów audio w standardowych słuchawkach. W odróżnieniu od innych technologii stereofonicznych, które zapewniają wysoką jakość dźwięku tylko dla określonych gatunków muzyki, system DTS:X pozwala na uzyskanie fascynujących, przestrzennych wrażeń dźwiękowych niezależnie od rodzaju odtwarzanych nagrań.

Kontynuując tradycję zapewniania znakomitej jakości dźwięku odtwarzanego przez swoje smartfony, firma LG wyposażyła model LG G7 ThinQ w poczwórny przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi, który jest w stanie wysterować wysokiej klasy słuchawki o dużej impedancji i w ten sposób zapewnić prawdziwie audiofilską jakość dźwięku.

Układ Hi-Fi zawiera cztery przetworniki analogowo-cyfrowe, dzięki czemu zapewnia wysoką precyzję odtwarzania dźwięku z całkowitymi zniekształceniami harmonicznymi (THD) na poziomie zaledwie 0,0002%. Ponadto, smartfon LG G7 ThinQ wspiera kodek MQA (Master Quality Authenticated) umożliwiając odtwarzanie dźwięku o dużej rozdzielczości z kompresją bezstratną.

źródło: informacja prasowa