Blloc to piękny smartfon skoncentrowany na prostocie

Minimalistyczny, wręcz ascetyczny, smartfon Blloc został stworzony, aby użytkownik mógł za jego pomocą wykonywać podstawowe czynności i dodatkowo mógł cieszyć się niebanalnym dizajnem.

Smartfon BLLOC - focused on simplicity

Twórcy smartfona Blloc koncentrowali się na prostocie i minimalistycznej koncepcji, choć w tym przypadku mniej może oznaczać więcej. Projektantom przyświecało stworzenie urządzenia, z którego korzystałoby się łatwiej i miało dostęp do naprawdę istotnych funkcji. Bez zbędnych dodatków użytkownik może skupić się bardziej na produktywności, bez konieczności zajmowania się niepotrzebnymi powiadomieniami.

Aplikacje mobilne na to urządzenie zostały dostosowane w tym samym minimalistycznym duchu, oferując tylko najważniejsze z nich: Facebook Messenger, Uber, Google Maps, serwis informacyjny i prognozę pogody, WhatsApp, Spotify i wirtualny bank N26 – to wszystkie aplikacje, jakie znajdziemy w smartfonie Blloc.

Przyznam, że to faktycznie podstawowy niezbędnik aplikacyjny użytkownika smartfona – bardzo okrojony, ale wystarczający.

Przeczytaj także: The Light Phone to baaardzo minimalistyczny telefon

Kolejną kluczową cechą smartfona Blloc jest jesgo system operacyjny Blloc OS, który opiera się na monochromatycznej konstrukcji, zapewniającej oszczędność baterii bez utraty możliwości wyświetlania obrazów w dobrej jakości.

BLLOC - wygląd i aplikacje mobilne

BLLOC wyposażony jest w 5,5-calowy ekran LCD, nieusuwalną baterię o pojemności 3100 mAh, 4 GB pamięci RAM, procesor ośmiordzeniowy ARM A53 Cortez 2.0 Ghz, 64 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo na kartę microSD, wejście USB typu C, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i Bluetooth 4.0. 13-megapikselowy aparat fotograficzny IMX258 EXMOR RS dostarczany jest przez Sony i umożliwia nagrywanie wideo w jakości 4K.

Blloc – monochromatyczny design do czytania tekstów i długi czas działania

Kolejną zaletą smartfona Blloc jest gwarancja na naprawę lub wymianę urządzenia w przypadku przypadkowego upuszczenia, uszkodzenia spowodowane kontaktem z płynami, uszkodzenie ekranu, kradzież i zgubienie, zwarcie itp.

Smartfon BLLOC

Smartfon można zamawiać już w przedsprzedaży w cenie 359 € (ok. 1515 zł) + ewentualne podatki i koszty przesyłki do poszczególnych krajów.

Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie internetowej urządzenia.

źródło: CanalTech via BLLOC