T-Mobile i Sprint oficjalnie ogłaszają wielkie połączenie

Po latach dyskusji i spekulacji, w końcu się stało: dwaj wielcy operatorzy komórkowi T-Mobile i Sprint łączą się, aby oferować swoim klientom jeszcze lepsze usługi, w tym technologię 5G.

Fuzja: T-Mobile i Sprint

Obaj operatorzy komórkowi (T-Mobile i Sprint) wydały dzisiaj oficjalne oświadczenia, potwierdzające, że fuzja wreszcie się wydarzy i jak połączona firma będzie funkcjonować. Połączenie obu firm telekomunikacyjnych odbędzie się w całości, Sprint wyceniany na 59 mld USD i T-Mobile na 146 mld USD beda jedną spółką.

Połączona firma będzie nosiła nazwę T-Mobile i będzie „oferowała niższe koszty, większe korzyści i zasoby, które zapewnią klientom i firmom w USA lepszą jakość i ofertę niż mają konkurenci”.

Połączona spółka będzie miał swoją siedzibę w Bellevue, w stanie Waszyngton (gdzie obecnie mieści się centrala T-Mobile), z drugą siedzibą w Overland Park w Kansas (gdzie znajduje się główna siedziba Sprint).

Z punktu widzenia konkurencji fuzja jest mieczem obosiecznym. Sprint opuszczający rynek pozostawia mniej opcji wśród operatorów, ale połączony podmiot może dać Verizonowi i AT&T szansę na podebranie klientów.

Przeczytaj także: Plany wdrożenia 5G przez operatora Orange Polska

#5GForAll – czyli T-Mobile i Sprint w wyścigu o 5G

Zapowiedź jest również mocno skoncentrowana na wdrożeniu technologii 5G. T-Mobile i Sprint uruchomiły tez wspólną stronę internetową AllFor5G.com, na której wyjaśnia dlaczego fuzja przyspieszy wdrożenie 5G. Obecny dyrektor generalny T-Mobile John Legere będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego nowej, połączonej firmy.

Klienci Sprintu zostaną przeniesieni do sieci LTE od T-Mobile w ciągu najbliższych trzech lat (Sprint wciąż używa CDMA).

Fuzja prawdopodobnie nadal musi zostać zatwierdzona przez FCC/FTC, więc nie jest to jeszcze zakończona transakcja.

źródło: Sprint Newsroom – T-Mobile and Sprint to combine, accelerating 5G innovation & increasing competition