Nowe ulepszone okulary Spectacles 2 od Snapchata

Snapchat wprowadza na rynek swoje nowe i ulepszone okulary Spectacles 2 za 150 dolarów, które trafią do sprzedaży 3 maja 2018 roku – czy staną się popularniejsze niż pierwsza wersja?

Spectacles 2 od Snapchata

Na początku było bardzo duże zapotrzebowanie na Spectacles, kiedy po raz pierwszy okulary pojawiły się w 2016 r. Szczęśliwcy mogli je kupić tylko w specjalnie rozmieszczonych automatach, ale zainteresowanie ostatecznie zmalało, gdy uruchomiono sprzedaż internetową. W efekcie firma pozostała z nadmiarem zapasów, nie powstrzymało to jednak Snapa przed wydaniem nowej wersji urządzenia typu wearables, które ma kilka znaczących ulepszeń w stosunku do poprzednika.

W przeciwieństwie do oryginalnego modelu, Spectacles 2 będą dostępne tylko z poziomu aplikacji mobilnej i strony internetowej Snapa. Cena będzie wyższa o 20 dolarów i będzie można kupić je za 150 USD, a u nas za 729,99 zł. Obecnie sprzedaż uruchomiono w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i we Francji, a w 13 innych krajach europejskich, w tym w Polsce, trafi do sprzedaży 3 maja 2018 roku.

Przeczytaj także: Snappables, czyli gry AR w aplikacji Snapchat!

Jedną z większych zmian jest to, że 2. wersja okularów Snapchata może robić zdjęcia i nagrywać wideo, podczas gdy poprzednia wersja mogła tylko nagrywać wideo. Jednak właściciele pierwszej wersji nie będą pokrzywdzeni, ponieważ aktualizacja oprogramowania układowego jest w drodze i też będą mogli robić zdjęcia swoimi okularami.

Spectacles 2 będą nagrywały filmy w rozdzielczości 1216×1216 pikseli i robiły zdjęcia 1642×1642 px. Zmniejszono pole widzenia z 115 do 105 stopni, aby wyeliminować niektóre wypaczenia rybiego oka wersji 1.

Budowa nowych Spectacles 2
Budowa nowych Spectacles 2

Urządzenie będzie działało nawet pod wodą, do głębokości 1 metra i przez około 30 minut na jednym ładowaniu, dzięki czemu idealnie nadaje się na plażę lub basen. Drugi głośnik zapewnia lepsze przechwytywanie dźwięku, a dzięki ulepszonemu układowi Wi-Fi można przesyłać zdjęcia i wideo w wysokiej rozdzielczości cztery razy szybciej niż oryginalnych Spectacles. Mówi się, że czas pracy baterii jest mniej więcej taki sam, jak w przypadku pierwszej wersji i będzie możliwe rejestrowanie do 70 filmów na jednym ładowaniu.

Projekt samych okularów Spectacles został także odświeżony. Mają lepszą budowę, zmienione położenie portu ładowania i usunięto żółty pierścień, chociaż białe kółko jest nadal obecne podczas nagrywania. Dostępne są również trzy nowe kolory: onyks (czarny), rubin (czerwony) i szafir (niebieski).

Snap sprzedał 220 000 par pierwszej wersji Spectacles. Firma bez wątpienia ma nadzieję, że następca będzie miał o wiele lepsze wyniki…

źródło: TechSpot via Snap