Nowy Gmail dostępny już od dzisiaj dla wszystkich!

Google zapowiedziało udostępnienie wszystkim użytkownikom nowy interfejs i funkcje Gmaila w przeglądarce – możesz wypróbować je wchodząc w Ustawienia i wybierając „Wypróbuj nowy Gmail”.

Nowy Gmail (2018) - wygląd i funkcje

Korzystanie z poczty elektronicznej to dla większości z nas konieczność. Używamy jej, żeby kontaktować się z kolegami z pracy i znajomymi, być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i zarządzać obowiązkami w domu i w pracy – bez e-maila po prostu nie można żyć.

Dzisiaj Google wprowadziło duże ulepszenia w przeglądarkowej wersji Gmaila! Zobacz co nowego pojawiło się w funkcjach i wyglądzie jednej z najpopularniejszych usług pocztowych.

Przeczytaj także: Aplikacja Google Pay została zainstalowana już 100 mln razy

Więcej czynności bez wychodzenia ze skrzynki pocztowej

  • Teraz można otwierać załączniki, np. zdjęcia, bez wchodzenia w obszerną wymianę e-maili i przewijania, a także używać przycisku drzemki, żeby odłożyć na później te wiadomości, którymi nie możemy się zająć w danej chwili.
  • Dodano także lepszy dostęp do często używanych aplikacji takich jak Kalendarz Google, Lista Zadań oraz Google Keep.
  • Nowy Gmail przypomni też o odpowiadaniu na wiadomości przy pomocy szybkich powiadomień pojawiających się obok maili – po to, by upewnić się, że nic Wam nie umknie.
  • Dodano również, działającą w języku angielskim, funkcję Smart Reply do poczty Gmail w przeglądarce, aby szybciej można było odpowiadać na wiadomości.
GMail nowy interfejs i funkcje w przeglądarce
GMail nowy interfejs i funkcje w przeglądarce

Możliwość wypisania się z newsletterów

W wersji mobilnej wprowadzono nowe funkcje takie jak powiadomienia o wysokim priorytecie, które informują o ważnych wiadomościach, a jednocześnie nie przeszkadzają i pozwalają zachować skupienie. Dodatkowo Gmail zacznie sugerować użytkownikom, że może czas wypisać się z newslettera lub list ofertowych, które już nas nie interesują.

GMail Mobile - możliwość wypisania się z newsletterów
GMail Mobile – możliwość wypisania się z newsletterów

Nowe rodzaje ostrzeżeń

Może również zdarzyć się, że Gmail wyśle wam nowy rodzaj ostrzeżenia, jeśli na Wasz adres trafi potencjalnie niebezpieczna wiadomość.

GMail - ostrzeżenia w skrzynce odbiorczej
GMail – ostrzeżenia w skrzynce odbiorczej

Nowy tryb poufny

Wreszcie wprowadzamy nowy tryb poufny, który pozwala Wam kontrolować to, jak Wasze e-maile są przekazywane, kopiowane, pobierane i drukowane. Może Wam się to przydać, kiedy przesyłacie e-mailem wrażliwe dane takie jak rozliczenie podatkowe czy numer ubezpieczenia społecznego. Tryb poufny pozwoli Wam też zaznaczyć, żeby Wasz e-mail zniknął po ustalonym czasie — w ten sposób możecie lepiej kontrolować przekazywane przez siebie informacje.

Jak zacząć korzystać z nowych funkcji Gmaila?

Nowych funkcji w Gmailu (wersja przeglądarkowa) możecie zacząć używać już dzisiaj. Niektóre funkcje zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni. Ja już mam nowy widok, sprawdźcie u siebie, czy Google już Wam go udostępniło!

Oto jak wygląda ekran po przełączeniu się na nową wersję:

Nowy widok Gmaila (zrzut ekranu)
Nowy widok Gmaila (zrzut ekranu)
  • Wejdź w Ustawienia (kółko zębate w prawym górnym rogu ekranu)
  • Wybierz przycisk Wypróbuj nowy Gmail.
  • Jeśli później będziesz chciał wrócić do starego widoku, możesz kliknąć w tym samym miejscu i wybrać Wróć do klasycznej wersji usługi Gmail.
Wróć do klasycznej wersji usługi Gmail
Wróć do klasycznej wersji usługi Gmail

Nowa wersja jest wdrażana stopniowo, więc jeszcze nie u wszystkich użytkowników może ona być dostępna – ale na pewno wkrótce się pojawi – sprawdzajcie! Więcej informacji znajdziecie w tym przewodniku.

źródło Google Blog Polska – Trzymajcie się mocno: przedstawiamy nowego Gmaila!