Apple znowu zachęca użytkowników Androida do przejścia na iPhone’a

Firma Apple udostępniła dwie nowe reklamy, w których usilnie zachęca użytkowników Androida do przejścia na lepszego iPhone’a.

Apple zachęca użytkowników Androida do przejścia na iPhone'a

Na kanale YouTube Apple’a pojawiły się kolejne dwa nowe spoty „Life’s easy on iPhone” (Życie jest łatwiejsze z iPhone’em), których celem jest zachęcenie użytkowników Androida do przejścia na iPhone’a.

Pierwsza reklama zatytułowana „App Store” przedstawia eksplodujące ikony aplikacji, które mają symbolizować wyższy poziomu bezpieczeństwa aplikacji mobilnych na iOS-a w sklepie App Store. Wszystkie aplikacje, które pojawiają się w sklepie są bowiem weryfikowane i analizowane przez specjalistów z Cupertino.

Druga reklama podkreśla ponownie tryb portretowy i oświetlenie portretowe w telefonie iPhone 8 Plus i telefonie iPhone X, które to funkcje zostały zaprojektowane z myślą o oferowaniu efektów jakości studyjnej podczas robienia zdjęć iPhone’em.

Oba spoty wideo trwają zaledwie 15 sekund i będą prawdopodobnie używane zarówno w telewizji, jak i na portalach społecznościowych takich jak Instagram. W ubiegłym tygodniu reklamy te zostały przesłane na kanały YouTube Apple w innych krajach, na przykład w Meksyku.

Firma Apple na początku tego roku zaczęła udostępniać kilka krótkich filmów, które miały zachęcić użytkowników Androida do iPhone’a. Wszystkie filmy z tej serii zawierają link do strony internetowej Switch from Android to iPhone, przeznaczonej dla użytkowników korzystających z urządzenia z systemem Android lub innego smartfona, rozważających przejście na iPhone’a.

Na stronie można odnaleźć odpowiedź na proste pytania typu Czy przejście na iPhone’a będzie łatwe? i Czy iPhone będzie łatwy w użyciu? Zawiera również szczegóły dotyczące najważniejszych funkcji, które wyróżniają iPhone’a w porównaniu z innymi smartfonami, takimi jak face ID, Tryb portretu, iMessages, App Store i inne.

Apple zachęca użytkowników Androida do przejścia na iPhone’a od lat dzięki aplikacji mobilnej Move to iOS, dzięki której użytkownicy Androida mogą szybko i łatwo przenieść dane, kontakty, historię wiadomości, zdjęcia, filmy i inne dane z Androida na iOS-a.