Apple wydało aktualizację systemu iOS 11.3.1

Firma Apple udostępniła dzisiaj uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.3.1 z poprawką problemu związanego z wymienionymi w iPhone’ach wyświetlaczami firm trzecich.

iOS 11.3.1 (OTA, update, iPhone)

Firma Apple wydała dziś aktualizację systemu iOS 11.3.1– trzynastą oficjalną aktualizację systemu operacyjnego iOS 11. Najnowsza wersja iOS 11.3.1 pojawiła się prawie miesiąc po udostępnieniu dużej aktualizacji iOS 11.3, która wprowadziła między innymi: funkcję Kondycja baterii (Beta) do sprawdzenia stanu baterii w iPhone’ie, Business Chat for Messages (w USA), nowe Animoji na iPhone’ie X i wiele innych.

Aktualizację iOS 11.3.1 można bezpłatnie pobrać na wszystkie kompatybilne z systemem urządzenia Apple’a w aplikacji Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia.

Uaktualnienie iOS 11.3.1 poprawia bezpieczeństwo iPhone’ów i iPadów oraz rozwiązuje problem, w wyniku którego wyświetlacze części iPhone’ów 8, które zostały wymienione na nieoryginalne, przestawały reagować na dotyk.

Uwaga: Jeśli wyświetlacz urządzenia został wymieniony na nieoryginalny, jakość obrazu może być gorsza, a sam wyświetlacz może nie działać prawidłowo. Naprawy serwisowe wyświetlaczy certyfikowane przez Apple są wykonywanie przez zaufanych specjalistów, którzy używają oryginalnych komponentów Apple. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź witrynę support.apple.com/pl- pl.

Błąd powodował  mały mikroprocesor na wyświetlaczu, który wyłączał funkcje dotykowe po aktualizacji. Podczas gdy firma Apple rozwiązuje problem z wyświetlaniem za pośrednictwem aktualizacji do iOS 11.3.1, informacje o wydaniu firmy zachęcają klientów do poszukiwania autoryzowanych dostawców i oryginalnych części.

Informacje na temat zawartości uaktualnień Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć na stronach pomocy.