Aplikacja Google Pay została zainstalowana już 100 mln razy

Aplikacja mobilna Google Pay służąca do zbliżeniowych płatności mobilnych została pobrana na urządzenia z systemem Android ze sklepu Google Pay już 100 mln razy.

Google Pay - 100 mln pobrań ze sklepu Google Play

Aplikacja do płatności mobilnych Google Pay osiągnęła właśnie 100 milionów pobrań ze Sklepu Google Play. W marcu Google ogłosiło system poleceń, dzięki któremu użytkownicy mogą podarować kod do aplikacji znajomym i rodzinie i zgarnąć kasę na zakupy w sklepie Google Play. Za każdym razem, gdy jedna z poleconych osób użyje Google Pay po raz pierwszy, obaj (polecany i polecający) otrzymują kredyt w Google Play w wysokości 40 zł. Można zdobyć do 400 zł za maksymalnie 10 nowych poleconych użytkowników Google Pay.

Google Pay jest dostępne na wszystkie niezroowane telefony z systemem Android 4.4 (KitKat) lub nowszym. Usługa żywa szyfrowania, więc prawdziwy numer karty kredytowej nigdy nie zostanie ujawniony sprzedawcy. Poza korzystaniem z Google Pay zamiast karty płatniczej, można używać jej z kartami podarunkowymi, lojalnościowymi i ofertami secjalnymi.

Dawniej usługa nazywała się Android Pay, ale Google wprowadziło zmianę nazwy w lutym tego roku. Należy pamiętać, że liczba 100 mln pobrań dotyczy także aplikacji sprzed rebrandingu.

Docelowo aplikacja będzie zawierać płatności typu peer-to-peer, podobne do tych oferowanych przez PayPal i Apple Pay Cash. Na razie Google Pay pozwala szybko płacić w sklepach i punktach usługowych akceptujących płatności zbliżeniowe – kompatybilne z terminalami POS obsługujących NFC. Tą metodą można także płacić w wybranych aplikacjach mobilnych na Androida.

Google Pay - 100 mln pobrań ze sklepu Google Play (screen)

Ciekawe, kto był milionowym pobierającym tę aplikację :)

Pobierz aplikację w sklepie Google Play