Samsung opatentował swojego pierwszego klona iPhone’a X

Następny Galaxy S Samsunga może być klonem iPhone’a X – koreańska firma opatentowała właśnie własny projekt smartfona do złudzenia przypominającego najnowszy telefon Apple’a.

Patent Samsunga smartfon z wycięciem (notch)

Zespół projektowy Samsunga uniknął odrywania wycięcia w Galaxy S9, ale wkrótce może się to zmienić. Południowokoreańska firma opatentowała właśnie swój pierwszy klon iPhone’a X, z wycięciem na górze ekranu. Z jednej strony się cieszę, bo może dzięki temu Apple wymyśli coś nowego, żeby pozbyć się tego szkaradnego zakola (notcha)…

Użytkownicy Androida są nadal podzieleni jeśli chodzi o opinie na temat wycięci. Wielu wyśmiewało Apple za dziwaczną decyzję, kiedy iPhone X został zaprezentowany we wrześniu zeszłego roku – ale teraz, gdy coraz więcej producentów wykorzystuje ten patent w swoich urządzeniach, androidowcy nie będą mieli wyjścia.

Kolejny OnPlus 6 ma mieć wycięcie i producent już przyzwyczaja użytkowników do najokropniejszej (według mnie) rzeczy jaka przytrafiła się smartfonom. Tzw. zakola może też mieć najnowszy model Pixela od Google’a – chyba nie pozostało nic innego jak wymyślić w Cupertino coś znacznie bardziej oryginalnego – co byłoby zgodne z filozofią Zen Jobsa…

Teraz wygląda na to, że Samsung po wyśmiewaniu wycięcia w reklamie Galaxy S9 też się do tego przygotowuje – o ironio… Firma złożyła wniosek patentowy na nowy smartfon, który (co nie dziwi) wygląda podobnie do iPhone’a X. Wyposażony jest w super cienkie ramki dookoła ekranu od krawędzi do krawędzi, z wycięciem, które mieści przednią kamerę i czujniki wzdłuż górnej krawędzi.

W przeciwieństwie do iPhone X, urządzenie ma również zakrzywione panele na przedniej i tylnej stronie oraz podwójny obiektyw skierowany do tyłu. Nie ma śladu skanera linii papilarnych, który Samsung nadal oferuje w Galaxy S9 – ale jest tam gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Należy zauważyć, że jest to tylko ilustracja do zgłoszenia patentowego – nie jest to dokładna reprezentacja przyszłego telefonu Galaxy. Mając to na uwadze, nie powinniśmy oczekiwać, że przyszłoroczne smartfony Galaxy S będzie miał właśnie taki wygląd!

Samsung chce całkowicie wyeliminować ramki

Niemniej oznacza to, że Samsung przynajmniej odkrywa nowe projekty, które zawierają wycięcie w celu zmniejszenia grubości ramek nad i pod wyświetlaczami. Uważa się jednak, że to rozwiązanie może być ostatecznością. Samsung wolałby całkowicie wyeliminować ramki – ale kto by nie chciał?

Patent Samsunga smartfon z wyświetlaczem pełnoekranowym

Samsung faktycznie pracuje nad całkowitym wyeliminowaniem ramek. Kolejne zgłoszenie patentowe przedstawia urządzenie z wyświetlaczem od krawędzi do krawędzi, które jest całkowicie czyste, bez żadnych wycięć. Technologia, która to umożliwiłaby została wyjaśniona w innym zgłoszeniu patentowym Samsunga w styczniu.

źródło: Cult of Mac – Samsung patents its first iPhone X clone via Mobielkopen – Wordt de nieuwste Samsung Galaxy een regelrechte iPhone X kopie?