Uaktualnienie oprogramowania 5.9.5 dla czytników Kindle

Firma Amazon wydała aktualizację firmware’u w wersji 5.9.5 dla swoich czytników e-booków Kindle. Wśród głównych nowości pojawił się nowy tryb robienia podkreśleń w książkach.

Kindle Software Update 5.9.5 Firmaware

Nowa aktualizacja firmware’u dla czytników Kindle firmy Amazon w wersji 5.9.5 została udostępniona dla modeli Kindle (7, 8), Kindle Paperwhite (2. i 3. generacji), Kindle Oasis (2. i 3. generacji) oraz dla Kindle Voyage.

Wśród nowości Kindle Software Update 5.9.5 wskazano dodanie możliwości robienia zaznaczeń w tekście książki z Menu ustawień. Oprócz tego wprowadzono ulepszenia wydajności i bezpieczeństwa.

Co nowego Kindle 5.9.5

Zobacz także: Aplikacja mobilna Kindle została całkowicie przeprojektowana

Główną zmianą w tym softwarze jest łatwiejsze dodawania zaznaczeń/podkreśleń w e-bookach. Do tej pory, aby zrobić zaznaczenie należało przytrzymać tekst, następnie przesunąć palcem od początku do końca, i dotknąć jeszcze raz w którymkolwiek miejscu, aby zamknąć pojawiające się menu kontekstowe.

W nowej wersji oprogramowania podkreślenie można zrobić z poziomu ustawień Menu → Settings →Reading Options → Highlights and About This Book i wybrać opcję Highlight Menu, która jest domyślnie włączona. Wyłączając tę opcję, po zaznaczeniu tekstu nie będzie pojawiało się menu kontekstowe i szybko można zaznaczyć więcej miejsc. Po dotknięciu zaznaczenia można w dalszym ciągu edytować, usuwać i dodawać notatki. Opcja dostępna jest dla książek w formacie .mobi oraz .pdf.

Ustawienia: Highlights and about this book
Ustawienia: Highlights and about this book

Aktualizację możesz pobierać bezpośrednio na czytnik po podłączeniu go do sieci Wi-Fi i wybierając z menu szaszłykowego (trzy pionowe kropki) Settings, jeszcze raz menu i opcję Update Your Kindle, albo ręcznie ze strony Fire & Kindle Software Updates i wgraniu na urządzenie za pomocą kabla USB.

źródło: Amazon