8-bitowe czołówki seriali z lat 90. promują film „Player One”

Najnowsze dzieło Stevena Spielberga „Player One” promowane jest przez wytwórnię Warner Bros. ośmiobitowymi czołówkami popularnych seriali z lat dziewięćdziesiątych.

8-bitowe wideo promujące film „Player One”

Najnowszy film Spielberga „Player One”, na podstawie powieści Ernesta Cline’a o tym samy tytule, posiada wiele nawiązań do popkultury z lat 80. i 90. Nie jest więc przypadkiem, że wytwórnia Warner Bros. wykorzystała do promocji filmu motywy popularnych seriali z dawnych lat, stylizowane na 8-bitowe gry wideo rodem z Atari.

W animacjach przypominających gry komputerowe z lat 80. przygotowano czołówki czterech kultowych seriali produkowanych przez Warnera – wśród przerobionych tytułów znalazły się: „Przyjaciele”, „ Bajer z Bel-Air” „Pełna chata” i „Dwóch i pół”.

Premiera filmu „Player One” odbyła się Polsce 6 kwietnia 2018 roku. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, gdzie większość czasu i życia toczy się w wirtualny świecie Oasis. W filmie (podobnie jak w książce) możemy odnaleźć bardzo wiele odniesień do ikon popkultury i klasyki gier wideo. Właśnie z tego powodu wykorzystano to w promocji nowej produkcji.

Zobacz także: Adaptacja „Ready Player One” na uroczym wideoklipie

Poniżej możesz obejrzeć wszystkie 4 czołówki z 8-bitową muzyką i grafiką.

Przyjaciele (Friends)

Pełna Chata (Full House)

Bajer z Bel-Air (The Fresh Prince of bel-Air)

Dwóch i pół (Two and Half Men)

źródło: Warner Bros.