Jak włączyć i ustawić autoodpowiedź SMS na iPhone’ie?

Zobacz, w jaki sposób włączyć i ustawić własną automatyczną odpowiedź na wiadomości SMS otrzymywane na iPhone’a.

Jak włączyć autoodpowiedzi SMS na iPhonie?

Jeśli pracujesz w korporacji i otrzymujesz mnóstwo SMS-ów, zapewne doskonale znasz opcję autoodpowiedzi na wiadomości e-mail, którą ustawiasz na czas nieobecności w biurze – na przykład podczas urlopu, choroby lub z innego powodu. W treści takiej wiadomości określasz przez jaki czas będziesz niedostępny i co zrobić jeśli ktoś ma pilną sprawę do załatwienia.

Dzięki autoodpowiedzi odbiorca wie, co zrobić w takiej sytuacji i może skontaktować się z tobą później lub z osoba, która cię zastępuje. Jest to bardzo przydatna funkcja, jeśli zamierzasz być niedostępny przez dłuższy czas i możesz skierować nadawców do innej osoby, jeśli korespondencja jest pilna.

Podobna funkcja autoodpowiedzi dla SMS-ów istnieje także na iPhone’ie, choć jest ona ukryta w zupełnie innym miejscu i ma służyć osobom, które prowadzą samochód i nie mogą odpowiedzieć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na służbowym iPhone’ie „prowadzić samochód” przez cały urlop – dzięki temu na przychodzące SMS-y będzie wysyłana automatyczna spersonalizowana wiadomość tekstowa.

Jeśli chcesz ustawić własną automatyczną odpowiedź na SMS-y wystarczy włączyć opcję Nie przeszkadzać podczas jazdy i ustawić do kogo ma być wysyłana.

Oto jak w kilku krokach włączyć autoodpowiedź na SMS-y na iPhonie

Krok 1: Otwórz Ustawienia i wybierz opcję Nie przeszkadzać, a następnie zjedź na sam dół aby wpisać własną Automatyczną odpowiedź. W sekcji Aktywuj wybierz opcję Ręcznie, aby system iOS nie dezaktywował automatycznie autoodpowiedz.

Ustawienia autoodpowiedzi dla funkcji Nie przeszkadzać
Ustawienia autoodpowiedzi dla funkcji Nie przeszkadzać

Krok 2: Wpisz wiadomość, którą nadawcy SMS-ów mają otrzymać.

Krok 3: W sekcji Wysyłaj do wybierz opcję Ulubione lub Wszystkie kontakty – jeśli odpowiedź ma być wysyłana do wszystkich.

Ustawienia autoodpowiedzi SMS
Ustawienia autoodpowiedzi SMS

Krok 4: Upewnij się, że masz włączona opcję Nie przeszkadzać, możesz ustawić ją według harmonogramu lub na stałe. Należy pamiętać, że osoby, które będą dzwonić do Ciebie usłyszą sygnał zajętości. Można zrobić wyjątki dla wybranych grup kontaktów. Jeśli wybierzesz Nikt, to SMS-y powinny być wysyłane także do dzwoniących (choć u mnie nie działa).

Ustawienia dla połączeń głosowych
Ustawienia dla połączeń głosowych

Krok 5: Wróć Ustawień, wybierz Centrum sterowania → Dostosuj i dodaj do skrótów opcję Nie przeszk. podcz. jazdy. Ta metoda aktywacji funkcji pozwoli ci uzyskać szybki dostęp do włączania automatycznej odpowiedzi do osób, które wyślą Ci SMS-a.

Krok 6: Aby aktywować „tryb poza biurem”, otwórz Centrum sterowania i aktywuj opcję z ikoną samochodu.

Dostosowanie opcji w Centrum sterowania (iOS 11)
Dostosowanie opcji w Centrum sterowania (iOS 11)

UWAGA: Gdy funkcja Nie przeszkadzać jest włączona, na pasku stanu widać ikonę księżyca – nie usłyszysz wtedy połączeń przychodzących ani nie zobaczysz powiadomień o wiadomościach SMS i z innych aplikacji mobilnych zainstalowanych na urządzeniu.

Zobacz także inne instrukcje i poradniki dotyczące funkcji iPhone’a: