Apple może jutro wydać model iPhone 8 PRODUCT(RED)™

Jak wynika z notatki Virgin MobileApple ogłosi (PRODUKT)RED™ Edition dla modeli iPhone’a 8 i iPhone’™a 8 Plus w poniedziałek 9 kwietnia 2018 r. – nie wiemy czy pojawi się także czerwony iPhone X.

iPhone X PRODUCT(RED) - koncepcja Martina Hajka
fot. Martin Hajek

Według wewnętrznej notatki sieci Virgin Mobile, która została przesłana do pracowników, wynika, że modele iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus w limitowanej edycji (PRODUCT)RED™ zostaną wydane już jutro.

Virgin Mobile twierdzi, że doda nowe modele smartfonów do swojego systemu inwentaryzacji w poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku, co ma zbiec się z informacją o wprowadzeniu tych smartfonów na rynek przez firmę Apple. W notatce nie wspomniano o wydaniu telefonu iPhone X (PRODUCT)RED™, więc czerwona edycja może dotyczyć tylko ósemek.

Oprócz informacji o pojawieniu się zeszłorocznych modeli w limitowanej serii, wspomniano także, że rozpocznie się ich przedsprzedaż, więc nie jest jasne, czy iPhone w nowym kolorze będzie dostępny od ręki, czy też będzie wysyłany w późniejszym terminie. Jednak wszystko wskazuje na to, że Apple wprowadzi nowe iPhone’y już w tym tygodniu.

Informacje pokrywają się z pogłoskami na temat nowych czerwonych iPhone’ów pochodzących od analityków Rosenblatt Securities Juna Zhanga i Steve’a Hemmerstoffera.

Przeczytaj również: iPhone z zakrzywionym wyświetlaczem i sterowaniem gestami

Oto koncepcja iPhone’a X z serii (RED)™, która przygotował Martin Hajek:

Apple wydało (PRODUCT)RED™ iPhone 7 i iPhone 7 Plus w marcu 2017 r., ale wygląda na to, że w tym roku zdecydowano się poczekać do kwietnia tego roku, aby rozpocząć sprzedaż czerwonych iPhone’ów 8 i 8 Plus.

Projekt (PRODUCT)RED– jest to inicjatywa mająca na celu zebranie pieniędzy na walkę z AIDS ?, gruźlicą i malarią dla Global Fund. Powstała w styczniu 2006 r. w czasie trwania Światowego Forum Gospodarczego. Jej inicjatorem był m.in. Bono (U2) oraz Bobby Shriver. Poparcia inicjatywie udzieliły firmy z branży telefonii komórkowej tacy jak: BT Mobile, Carphone Warehouse, Fresh, O2, Orange, Tesco Mobile, T-Mobile, Virgin Mobile oraz Vodafone; a także firmy: American Express, Armani, Converse oraz Gap. Do akcji przyłączyła się także firma Apple Inc., która oferuje każdego roku specjalne edycje swoich produktów z serii (RED).

Według ostatnich raportów wynika, że Apple chce zaprezentować prawdopodobnie także złotego iPhone’a X, ale o tym nie ma wspomina notatka od Vergin Mobile. Całkiem możliwe jest jednak, że już jutro Apple wypuści informację prasową o dostępności wersji (PRODUCT)RED™ iPhone 8 i 8 Plus, złotego iPhone’a X i ładowarki indukcyjnej AirPower.

źródło: MacRumors – Virgin Mobile Memo Says Apple Will Announce (PRODUCT)RED Edition iPhone 8 and iPhone 8 Plus on Monday