Spotify może ogłosić swój pierwszy produkt sprzętowy 24 kwietnia

Gadżet, który Spotify może zaprezentować już za kilka tygodni, może być przeznaczony do korzystania w samochodach, ale to wszystko co wiemy obecnie na ten temat.

Głośnik samochodowy Spotify

W lutym tego roku Spotify zatrudniło sporo osób do produkcji swojego nowego sprzętu.  Początkowo spekulowano, że popularna muzyczna usługa streamingowa może pracować nad własnym inteligentnym głośnikiem, aby konkurować na świecie z Amazon Echo i Google Home, ale nowe informacje sugerują, że firma może wydać zupełnie inny produkt.

Na forach pomocy Reddit i Spotify wielu użytkowników twierdziło, że otrzymało wyskakujące okienko w aplikacji Spotify dla jakiegoś odtwarzacza muzycznego lub kontrolera, który znajduje się w samochodzie.

Urządzenie, o którym mowa, wygląda jak krążek, a wokół jest zielone oświetlenie i prawdopodobnie ekran dotykowy na środku. Po lewej stronie znajdują się dwa fizyczne przyciski do przetasowania listy odtwarzania i powrotu do utworu.

Niektórzy użytkownicy najwyraźniej widzieli różne odmiany reklamy. Jedni mówią o reklamie nowej funkcji Amazon Alexa, podczas gdy inni podali, że Spotify promowało łączność 4G LTE, aby urządzenie mogło działać bez połączenia z danymi telefonu. Te pop-upy zostały zauważone w lutym, ale do tej pory nigdzie ich nie widać.

Przeczytaj także: Spotify ma obecnie 70 mln płatnych subskrypcji

Obrazowi gadżetu towarzyszył przycisk zamówienia w przedsprzedaży, a także informacja, że ​​urządzenie i subskrypcja usługi muzycznej Spotify będzie kosztować 12,99 USD/miesiąc z 12-miesięcznym zobowiązaniem w wysokości 155 USD. Na tej samej notatce inny użytkownik najwyraźniej otrzymał cenę 14,99 USD miesięcznie.

Inteligentny głośnik samochodowy od Spotify
Inteligentny głośnik samochodowy od Spotify

W tej chwili jest jeszcze wiele rzeczy, które są nieznane. Czy urządzenie ma wbudowany głośnik, czy może po prostu jest dodatkiem do systemu audio w samochodzie? Jak to będzie działać ze starszymi samochodami, które nie mają Bluetootha? Jeśli ma 4G LTE, czy będzie to wiązało się z kolejną miesięczną opłatą, którą użytkownicy będą musieli płacić?

Chociaż możemy mieć wiele pytań, najprawdopodobniej nie będziemy musieli czekać zbyt długo, zanim otrzymają odpowiedź. W piątek 6 kwietnia Spotify ogłosiło, że 24 kwietnia zorganizuje konferencję dla prasy w Nowym Jorku. Czy właśnie wtedy zdobędziemy więcej informacji na temat tego tajemniczego gadżetu? Całkiem prawdopodobne – ale jak zwykle dowiemy się dopiero podczas konferencji.

źródło: The Verge