Facebook umożliwi cofnięcie wysłanych wiadomości w Messengerze

Portal Zuckerberga planuje wkrótce udostępnić nową funkcję w swoim komunikatorze mobilnym Messneger, która pozwoli wszystkim na wycofanie wysłanych wiadomości.

Facebook Messenger

Facebook zapewnia wszystkich, że będzie odpowiedzialny za dane użytkowników i przejrzysty sposób ich udostępniania. Ale wczoraj pojawiły się dowody, że firma cicho usuwa stare wiadomości, które Mark Zuckerberg i inni dyrektorzy wysłali ze swoich skrzynek.

Facebook przyznał serwisowi TechCrunch, że robili to przez jakiś czas. Teraz firma obiecuje w ciągu kilku najbliższych miesięcy rozszerzyć tę funkcję na wszystkich użytkowników – ale dopóki nie zostanie ona szeroko opublikowana, wszelkie wiadomości od Zuckerberga i innych nie zostaną wymazane.

Facebook nie sfinalizował jeszcze sposobu działania funkcji „cofnij”. Jednym z możliwych rozwiązań będzie licznik umożliwiający nadawcy ustawienie czasu przez jaki ma być ważna wiadomość. Po określonym czasie wiadomość zniknie ze skrzynki odbiorczej adresata – podobnie jak w funkcjonujących już tajnych konwersacjach na Messengerze.

Pisanie zaszyfrowanych wiadomości na Fb Messengerze

Firma nie jest jednak jeszcze pewna, czy użyje tej lub innej metody, i czy odbiorcy zostaną powiadomieni, gdy wiadomość zostanie wycofana. Niezależnie od tego, funkcja powinna nadejść w ciągu najbliższych miesięcy.

źródło: Engadget via TechCrunch