Poznajcie „Tetrun” niezwykłe połączenie, parkouru, tetrisa i runnera

Przygotowana przez niezależne czeskie  studio gra mobilna  „Tetrun” to niekończąca się mobilna rozgrywka typu parkour i freerun, w połączeniu z możliwością wykonywania trików przez użytkowników.

Gra mobilna „Tetrun” od Cableek Games

Gra mobilna „Tetrun” (od red. połączenie tetrisa i runnera) została przygotowana przez niezależne czeskie studio Cableek Games, które tworzy dwóch braci Ondřej Regál oraz Jindřich Regál. Na swoim koncie mają już popularna grę „Extreme Demolition” z 2014 roku, którą pobrało już kilka milionów użytkowników.

W nowej grze „Tetrun” chłopaki odpowiadają prawie za wszystko:  pomysł, przygotowanie efektów oraz animację 2D i 3D w Unity. Wesołą ścieżkę dźwiękową pomogli stworzyć im traceur Tomáš Zonyga i Jaroslav Noha.

Ondřej zdradził nam, że gra powstała dlatego, że próbowali zrobić coś oryginalnego, łatwego i przyjemnego. Domyślam się, żę parkour (PK) – czyli z francuskiego sztuka przemieszczania się – jest też ich skrytą pasją, stąd narodziła się fantastyczna idea.

Przeczytaj także: Skate City – nowa gra twórców Alto’s Adventure

— Wyszliśmy od tego, że nasza gra powinna być nieskomplikowana i szybka, ale rozgrywka nie powinna polegać tylko na głupim tapaniu w ekran (jak w słynnym Flappy Bird), nie powinna też być kopią istniejących endless runnerów. Chcieliśmy opracować zupełnie nową formę rozgrywki łącząc ją z prawdziwym doświadczeniem parkouru – mówi Ondřej Regál.

Tetrun - screen gry Tetrun - screen gry

Podobnie jak w parkour, w grze „Tetrun”, głównym celem jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób. Mężczyzna uprawiający parkour to traceur (traser), a kobieta traceuse (traserka).

— Współpracowaliśmy z prawdziwym traserem, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w mechanice gry. Mam nadzieję, że zrobiliśmy to dobrze… :) Użyliśmy małego systemu RPG polegającego na gestach. Główne zalety gry to oryginalna i unikalna rozgrywka, ładna grafika i płynny naturalny ruch postaci. Aby wykonać sztuczki, gracz stopniowo odblokowuje i uczy się gestów. Tak więc rozwijają się prawdziwe umiejętności gracza, jak również poziomy postaci w grze. Istnieją również różne bonusy i wiele ekscytujących wyzwań w grze. – dodaje Ondřej.

Na czym polega rozgrywka w „Tetrun”?

Twoim celem jest wspiąć się na wieżę, aby nie oberwać spadającymi kostkami. Nie chodzi tylko o szybkość, ale ważna jest zwinność, płynny ruch i wykorzystywanie kombinacji niezwykłych trików.

Na poziomy składają się różne typy wież, z których każda jest inna i skrywa nowe elementy rozgrywki. Ruch gracza kontrolowany jest przez specjalny 8-kierunkowy kontroler zwany „gesturatorem”. Za pomocą palca każdy kierunek można rozłożyć na trzy kolejne kierunki. Pozwala to graczowi na szybkie wykonanie setek kombinacji, dzięki czemu każde doświadczenie jest inne.

Zobacz jak wygląda rozgrywka:

Najważniejsze cechy gry:

  • symulacje ponad 100 różnych ruchów typu parkour i freerun,
  • rozgrywka nigdy nie jest taka sama, dzięki losowo generowanemu środowisku,
  • innowacyjne sterowanie i kontrola pozwala szybko wybierać spośród kilkudziesięciu typów ruchów jednym palcem,
  • funkcje RPG w drzewie umiejętności gracza,
  • różne skórki wież (bracia obiecują dodać ich jeszcze więcej w przyszłości),
  • wyzwanie ze znajomymi z Facebooka,
  • personalizacja zestawu postaci,
  • zwiększenie umiejętności parkour,
  • bonusy, pozwalające przyśpieszyć, dodać poziomy wieży, tarczę, itp.

Polecam Wam to nowe doświadczenie zupełnie innej, ultradynamicznej indie game – gry bez trzymanki na smartfonie – kto wie może zostane mobilnym traserem (LOL).